پایان چشم انتظاری مادرشهید پس از ۳۵ سال

کرج - ایرنا - مادر شهید «محمدحسین لطفی بهادرانی » در حالی ۳۵ سال چشم انتظاریش به پایان رسید که مقبره فرزند دلبندش در همین نزدیکی ها بوده است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه یک کرج  شامگاه چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: شهید محمد حسین لطفی بهادرانی فرزند رضاقلی با عضویت بسیج در آذرماه سال ۱۳۶۴ به جبهه اعزام و در اسفند ماه همان سال در جاده فاو- ام القصر و در عملیات والفجر هشت به درجه رفیع شهادت رسید.

سید محمد حسینی افزود: پیکر مطهر این شهید ۱۶ ساله در منطقه عملیاتی مذکور باقی مانده بود که در سال ۱۳۹۲  پس از کشف با شهدای گمنام تشییع و در میدان امام حسین (ع)‌تهران به خاک سپرده شد.

وی اظهار داشت:  سرانجام به تازگی در آزمایشات DNA  پیکر مطهر این شهیدوالامقام شناسایی و به خانواده وی اطلاع رسانی شد.

این در حالی است که پدر شهید گرانقدر  در سال ۱۳۹۶ به دیدار فرزندان شهیدش شتافت و مادر شهید هنوز در قید حیات و منتظر فرزند گمنامش است.

برادر شهید محمد حسین به نام علی لطفی بهادرانی نیز که در سال ۱۳۶۱ به منطقه عملیاتی جنوب کشور اعزام شده بود،  همان سال در عملیات رمضان در شرق بصره به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

پیکر شهید علی لطفی بهادرانی  نیز پس از ۱۴ سال در منطقه عملیاتی مذکور کشف و شناسایی شد و به نزد خانواده بازگشت و در گلزار شهدای چهارصد دستگاه کرج به خاک سپرده شد.

فردا پنجشنبه مادر چشم انتظار به همراه خانواده و تعدادی از مسوولان استان به دیدار فرزنددلبندش در میدان امام حسین (ع)‌تهران می رود.

استان البرز ۵۲۵۰ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها