فرماندار: نرخ باسوادی در اسلامشهر به ۹۷ درصد رسید

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت: براساس اعلام آموزش و پرورش نرخ باسوادی در این شهرستان به ۹۷درصد رسیده است.

مسعود مرسلپور روز چهارشنبه در جلسه شورای راهبردی نهضت سواد آموزی شهرستان افزود: تا دهه ۸۰ باسوادی در توان خواندن و نوشتن خلاصه می شد، اما اکنون با توجه به رشد تکنولوژی و علوم مختلف استانداردهای بین‌المللی در خصوص مفهوم سواد تغییر یافته است.

وی تصریح کرد: در شهرستانی که با نام حافظان قرآن، ورزشکاران قهرمان و نخبه‌های علمی و فرهنگی شناخته می‌شود، زیبنده نیست سوادآموزی فراموش شود و باید در این زمینه در شهرستان تلاش های بیشتری صورت گیرد.

مرسلپور تصریح کرد: اقدامات انجام شده در حوزه سوادآموزی در شهرستان رضایت بخش نیست و باید دستگاههای متولی با ابتکار عمل و خلاقیت نرخ بیسوادی را در مدت زمان کوتاه در اسلامشهر کاهش دهند.

فرماندار شهرستان اسلامشهر با توجه به تاثیر بسزای سواد در بهبود شاخص های مختلف اجتماعی، اقتصادی، بهداشتی اضافه کرد: بخشداری ها باید جدی تر در حوزه معرفی بی سوادان به آموزش و پرورش و ترغیب آنان به سواد آموزی ورود کنند.  

وی افزود: همچنین کارخانه ها و مراکز تولیدی، واحدهای صنفی و شرکت های پیمانکاری که با دستگاههای مختلف خدماتی همکاری دارند با معرفی نیروهای بی سواد خود به نهضت سواد آموزی می توانند در این عرصه نقش آفرین باشند.

در پایان این جلسه، به مناسبت هفته سواد آموزی تعدادی از آموزش یاران نهضت سواد آموزی اسلامشهر و چهاردانگه تجلیل شدند.

شهرستان اسلامشهر با حدود ٨٠٠ هزار نفر جمعیت در غرب استان تهران قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها