استاندار فارس: هدف از بهره‌وری، توسعه پایدار و رفاه شهروندان است

شیراز-ایرنا- استاندار فارس گفت: هدف از بهره‌وری، توسعه پایدار و همه جانبه، افزایش رفاه شهروندان، ایجاد و رضایت‌مندی با یک رویکرد آینده‌نگر است به این مفهوم که به منابعی که باید برای نسل‌های آینده حفظ کنیم دست‌اندازی نکنیم.

عنایت‌الله رحیمی، عصر چهارشنبه در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان فارس در شیراز افزود: باید توانمندی‌ها، مزیت‌ها، نیازمندی‌ها و مشکلات را مشخص کنیم و از بطن آنها اهداف خود را بیرون بکشیم، اهدافی که منجر به این شود که از توانمندی‌ها بیشتر استفاده کنیم، نیازمندی‌ها را پاسخ دهیم، مشکلات را حل کنیم و در انتها به پروژه برسیم.
وی ادامه داد: بر این باوریم که باید سیستم عمومی یا دولتی برنامه‌ریزی، فرماندهی و هدایت را در دستور کار قرار دهد و وقتی برنامه‌ها اجرایی شد، به وظیفه نظارتی به شکل مشخص عمل کنیم.
رحیمی اظهار داشت: تهیه برنامه‌های بخشی و اینکه بتوانیم تعارض‌ها و هم پوشانی این برنامه‌ها را درک کنیم بسیار اثرگذار خواهد بود.
استاندار فارس، بهره‌وری در مصرف آب را از اهداف بخش کشاورزی استان برشمرد و افزود: بخش کشاورزی، انرژی و محیط زیست با یکدیگر تعارض دارند که باید برای رفع تعارض‌های بین بخشی بکوشیم.
وی کاهش تصدی‌گری دولتی و اصلاح قوانین استخدامی را از دیگر الزامات در بهره‌وری دانست و بیان کرد: یارانه‌های دولتی اجازه رقابت و بهره‌وری در بخش خصوصی را نمی‌دهد و این موضوع در سطح خُرد و کلان باید اصلاح شود که البته در این میان، جای خالی سطوح منطقه‌ای نیز در تصمیم گیری‌ها مشخص می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها