کشت گیاهان دارویی ۴۵ هزار شغل در لرستان ایجاد می‌کند

خرم‌آباد - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: تحقق برنامه ١٠ ساله توسعه و کشت گیاهان دارویی موجب ایجاد ۴۵ هزار فرصت شغلی در این استان می‌شود.

به گزارش ایرنا اسفندیار حسنی مقدم روز چهارشنبه در دیدار با فرماندار دلفان افزود: در زمینه گیاهان دارویی برنامه ای ‌تدوین شده است که براساس آن طی ۱۰ سال ۱۸ هزار هکتار در استان کشت شود و سهم هر شهرستان مشخص شده است.

وی اظهار داشت: برای تحقق این امر نیازمند ٣٠٠ میلیارد تومان و به طور متوسط سالانه ٣٠ میلیارد تومان هستیم که تامین آن امکانپذیر است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان به راه اندازی گاوداری ۳۰ هزار راسی در نورآباد نیز اشاره کرد و افزود: این گاوداری توسط شستا در حال احداث است و اشتغال خوبی به دنبال دارد.

حسنی مقدم با بیان اینکه ادارات عضو ستاد تسهیل تولید عملکرد خوبی در حوزه سرمایه‌گذاری ندارند ادامه داد: باتوجه به ظرفیت دلفان در حوزه حبوبات به ویژه نخود، برنامه ریزی جهت برندسازی، بسته‌بندی و صادرات این تولیدات جزو اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی لرستان است.

فرماندار شهرستان دلفان نیز اظهار داشت: مرغوبترین محصولات کشاورزی در شهرستان نورآباد تولید اما توسط سایر استانها بسته‌بندی و عرضه می شود.

نورالدین درمنان برندسازی محصولات کشاورزی را ضروری دانست و افزود: جلوگیری از تغییر کاربری ، برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین های کشاورزی و تعیین تکلیف اراضی جهت ایجاد شهرک صنعتی شهرستان نورآباد ضروری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها