شمار فوتی‌های کرونا در خراسان شمالی صفر شد

بجنورد- ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد: در شبانه‌روز گذشته هیچ موردی از فوت بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در این استان ثبت نشده است.

به گزارش ایرنا به نقل پایگاه خبری این دانشگاه در روز پنجشنبه، دکتر سیداحمد هاشمی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز، یازدهم دیماه،   با بستری شدن ۲۳ بیمار جدید، شمار بیمارانی که با علایم کرونا در بیمارستانهای این استان بستری شده اند به ۱۳۸ نفر رسیده است.

وی یادآور شد: با اعمال محدودیتهای جدید کرونایی، آمار مبتلایان استان به طور نسبی کاهش یافته است که متاسفانه برخی شهروندان به اشتباه این را به معنای پایان کرونا تلقی کرده و در روزهای اخیر درصد استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل ها کاهش یافته است و این می تواند احتمال بازگشت موج بعدی شیوع کرونا را در پی داشته باشد.

دکتر هاشمی با قدردانی از عموم مردم به دلیل همکاری و همراهی با ستاد کرونا تاکید کرد: درخواست ما از شهروندان تداوم استفاده از ماسک، محدود کردن حضور و شرکت خود در تجمعات و دورهمی های خانوادگی و پرهیز از رفت و آمد با وسایل حمل و نقل عمومی، حضور در پاساژها، نانوایی ها، بانک ها و ادارات است.

بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی در چهار روز از هفته جاری شمار فوتی های کرونایی استان صفر عنوان شده بود اما در یکی از روزها ۲ نفر و در روز دیگری پنج تن بر اثر این بیماری جان باخته بودند.

استان خراسان شمالی که از ابتدای مردادماه رنگ قرمز شیوع کرونا به خود گرفته بود، پس از اعمال محدودیت های جدید در آذرماه، از نظر شیوع ویروس کرونا به وضعیت نارنجی تغییر وضعیت داد و اکنون به جز بجنورد، مرکز استان، دیگر شهرستانهای این استان به وضعیت زرد رسیده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها