۸۰۰ باغ و ویلای غیرمجاز در کرمانشاه تخریب شد 

کرمانشاه- ایرنا- رییس کل دادگستری کرمانشاه بااشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در مقابله با تصرف اراضی ملی، از تخریب ۸۰۰ باغ و ویلای غیرمجاز در استان از ابتدای امسال تاکنون خبرداد.  

پرویز توسلی زاده روز چهارشنبه در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال استان که در سرسرای جلسات دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه برگزار شد، افزود: در این راستا، عزم دستگاه قضایی استان در برخورد با تصرف اراضی ملی و تغییر کاربریهای غیرمجاز جدی است.  

وی برخورد با متصرفین اراضی ملی را از اولویت های دستگاه قضایی استان دانست و افزود: براین اساس، از ابتدای امسال تاکنون حدود ۱۵۰ هکتار از اراضی ملی تصرف شده استان از دست متخلفین آزاد شده است.  

رییس کل دادگستری کرمانشاه یادآورشد: همچنین در راستای مقابله با پدیده تغییر کاربری اراضی که در برخی مناطق استان بویژه حاشیه شهر کرمانشاه بشدت دیده می شود، از ابتدای امسال تاکنون دستور تخریب ۸۰۰ باغ و ویلای غیرمجاز را صادر کرده ایم.  

به گفته این مسوول قضایی؛ در این مدت ۱۳۰ حلقه چاه عمیق غیرمجاز هم مسدود شده است.  

توسلی زاده در ادامه سخنانش با تاکید براینکه دستگاه های ذیربط باید در راستای اجرای تکالیف قانونی خود کوتاهی نداشته باشند، خطاب به مسوولین حاضر در این نشست، گفت: تا جایی که می توانید نظارت کنید تا تخلفی صورت نگیرد.  

وی تاکید کرد: تلاش کنید نظارت و کنترلی که برای جلوگیری از تخلف در حوزه اراضی ملی و ساخت و سازهای غیرمجاز دارید به شکل سیستمی باشد تا شاهد کمترین تخلف باشیم.  

قاضی القضات کرمانشاه در ادامه به نقش مهم فرهنگ سازی در پیشگیری از تخلفات هم اشاره کرد و گفت: مسوولان اهتمام  داشته باشند که اهمیت منابع طبیعی و لزوم حفظ آنها را برای مردم تشریح کنند و به گونه ای فرهنگ سازی شود که مردم خود حافظ و حامی منابع طبیعی و محیط زیست استان باشند.  

سرخط اخبار استان‌ها