نقاشی کودکان افغان در نخستین سالگرد سردار سلیمانی

کابل - ایرنا - کودکان افغانستانی با نقاشی تصاویر سردار شهید سلیمانی در نخستین سالگرد شهادت ایشان اعلام کردند که راه حاج قاسم را زنده نگه می دارند.

به گزارش ایرنا ، نقاشی کودکان افغانستان به همت بخش معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف به مناسبت گرامیداشت  نخستین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی در کابل برگزار شد.

معاون فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان در این مراسم که امروز (چهارشنبه ) برگزار شد، گفت: به یقین که شهادت سردار سلیمانی مصیبتی جانکاه و دردناک برای دنیای اسلام بود و بدون شک او قهرمان مسلمانان است.

کودکان افغان به همین دلیل اعلام کردند که این مسیر را می خواهند زنده نگه دارند

و با ترسیم چهره این قهرمان روایت کودکانه خود را از رشادت ها، فداکاری ها و ایثار این قهرمان بزرگ دنیای اسلام به تصویر کشیدند.

کودکان افغانستان در بزرگداشت از یاد و خاطره این سرباز قهرمان اسلام با زبان تصویر سخن گفتند و با تصاویری که از ایشان بر لوح سفید کاغذ ترسیم کردند اهداف او را دنبال  خواهند کرد.

این دانش آموزان نقاش برای بزرگداشت از فداکاری‌های شهید قاسم سلیمانی که برای حفظ، عظمت اسلام مبارزه کرده بود با احساس و عاطفه پاک کودکانه خود چهره این مرد بزرگ را نقاشی کردند تا نشان دهند که در کنار جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشورهمسایه، مسلمان، دوست و برادر هستند و سردار سلیمانی و فداکاری های وی را ارج می نهند.

بر اساس این گزارش ،‌کودکان افغانستانی گفتند پیوند دو ملت برادر افغانستان و ایران محکم‌تر از آن است که با حضور نظامیان خارجی آسیب بیبند.

این کودکان در گفت‌وگوهای خود با درک کودکانه افزودند  که «قاسم سلیمانی را دوست دارند»، «قاسم سلیمانی یک مسلمان پاک بود» برای اسلام زحمت می کشید.

در پایان این برنامه برای چند تن ازاین نقاشان برتر جوایزی به رسم ارج گذاشتن به مقام والای شهیداز طرف دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف اهدا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار جهان