مدیرعامل هلال احمر قم: نقش طلاب در امدادرسانی اجتماعی برجسته است

قم – ایرنا – مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم گفت: نقش طلاب حوزه‌های علمیه در امدادرسانی به آسیب دیدگان حوادث و سوانح مختلف سراسر کشور بسیار برجسته است و این طلاب در قالب تیم‌های امدادی خدمات بسیار شایسته و ارزنده‌ای را به هموطنان عزیزمان ارائه دادند.

به گزارش چهارشنبه شب روابط عمومی جمعیت هلال احمر قم، محمدرضا بهرامی در نخستین جلسه هماهنگی دبیرخانه کشوری آموزش امدادی طلاب در این استان افزود: با توجه به اهمیت خودامدادی و دگرامدادی، از سال گذشته تاکنون یک هزار و ۴۰۰ تن از طلاب حوزه‌ های علمیه استان آموزش‌های امداد و کمک‌های اولیه را فرا گرفتند و  تیم‌های تخصصی امدادی از بین داوطلبان تشکیل شد.

وی ادامه داد: به منظور استفاده از ظرفیت های طلاب علوم دینی در حوادث مختلف، تربیت مربیان تخصصی در حوزه‌های کوهستان، سیلاب و کمک‌های اولیه، دبیرخانه کشوری آموزش طلاب از سوی جمعیت هلال احمر کشور برعهده معاونت آموزش‌ و پژوهش استان قم قرار گرفت.

بهرامی، افزود: طلاب علوم دینی با روحیه بسیجی و جهادی با حضور در حوادث و بحران‌های مختلف در سراسر کشور از جمله سیل، زلزله و همچنین در عرصه مقابله با شیوع کرونا، در کنار سایر امدادگران و کادر درمان نقش آفرینی بسیار موثری داشته‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم ادامه داد: برنامه اصلی دبیرخانه کشوری آموزش طلاب، تولید محتوای علمی، آموزشی و پژوهشی یکسان و همچنین تهیه یک شیوه نامه و دستورالعمل اجرایی یکسان با همفکری و هم‌افزایی معاونت‌های هلال احمر و انتقال آن به حوزه‌های علمیه سراسر کشور است.

وی تصریح کرد: به دلیل اقدامات مشترک هلال احمر با حوزه‌های علمیه از جمله تاسیس کانون‌های طلاب و خانه‌های هلال، آموزش‌های امدادی و حضور طلاب امدادگر و داوطلب در حوادث و سوانح و همچنین برنامه‌های مشترکی که با دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر داشتند این همفکری صورت می گیرد.

دبیرخانه کشوری آموزش طلاب متشکل از معاونت‌های جوانان، امداد، داوطلبان، آموزش و پژوهش و درمان و توانبخشی هلال احمر و همچنین اعضایی از بخش‌های مختلف حوزه علمیه می‌باشد/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها