۱۳۰ میلیون تومان تجهیزات جراحی به بیمارستان امام حسین(ع) ملایر اهدا شد

همدان- ایرنا- انواع تجهیزات تخصصی پزشکی و جراحی(مغز، اعصاب و ارتوپدی) به ارزش ۱۳۰ میلیون تومان از محل موقوفه شادروان سیف‌الدوله خریداری و برای استفاده به بیمارستان امام حسین(ع) ملایر اهدا شد.

بهگزارش ایرنا، فرماندار ویژه شهرستان ملایر روز چهارشنبه در آئین اهدای این تجهیزات پزشکی به بیمارستان، اظهار داشت: به همت خیران و منابع حاصل از موقوفات این شهرستان، تحولی اساسی و چشمگیر در حوزه بهداشت و درمان ملایر روی داده است.

قدرت الله ولدی افزود: خرید تجهیزات جراحی مغز و اعصاب و ارتوپدی برای اتاق عمل یکی از نیازهای جدی بخش درمان شهرستان ملایر بود که با تامین و اهدای این تجهیزات، زمینه برای خدمت رسانی بهینه به بیماران و همچنین تامین نیازها و مطالبات بهداشتی و درمانی شهروندان و اهالی منطقه فراهم شده است.

وی، وجود واقفان خیراندیش را سرمایه اجتماعی و فرهنگی اززشمندی برای مردم این شهرستان دانست و تاکید کرد: همه ما موظفیم با صرف دقیق منافع موقوفات مطابق خواست و اراده واقف، ضمن ترویج این فرهنگ حسنه برای افزایش رضایتمندی مردم تلاش کنیم.

رونمایی از تجهیزات پزشکی اتاق عمل در ملایر

رییس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر نیز دراین آیین گفت: این تجهیزات شامل دستگاه‌های برش جمجمه و ابزارهای تخصصی جراحی مغز و اعصاب و ارتوپدی به ارزش ۱۳۰ میلیون تومان از محل موقوفات شادوران سیف‌الدوله خریداری و اهدا شد.

پژمان جعفری افزود: همچنین بخش ۲۵ تختخوابی بیمارستان امام حسین(ع) ملایر به تازگی از محل درآمدهای موقوفه سیف‌الدوله تجهیز و راه‌اندازی شد.

وی با اشاره به ایجاد بخش موقوفه شادوران سیف‌الدوله در بیمارستان امام حسین(ع) و کمک به بیماران نیازمند، گفت: درهمین ارتباط یک‌هزار و ۲۰۰ مورد کمک‌های موردی تامین دارو و درمان به مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان طی یکسال گذشته به بیماران نیازمند شهرستان اهدا و ۷۰۰ میلیون تومان نیز برای تهیه تجهیزات بیمارستانی همچون ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی هزینه شده است.

۶۳.۵ درصد از اراضی شهرستان ملایر به عنوان یکی از شهرهای برتر کشور در حوزه وقف، موقوفه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها