خیران لرستانی توجهی به حوزه فرهنگ و هنر ندارند

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: خیران استان توجهی به حوزه فرهنگ و هنر ندارند که جذب آنان در این بخش باید مدنظر مدیران و متولیان فرهنگی قرار گیرد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، احمدحسین فتایی عصر چهارشنبه در آیین تجلیل از عوامل فیلم کوتاه " سکوت آوا " افزود: ایجاد زیرساخت های تخصصی فرهنگ و هنر با حضور خیران تسریع می شود.

وی ادامه داد: تمام تلاش خود را در راستای حمایت از هنرمندان و اصحاب فرهنگ استان به کار گرفته ایم تا زمینه بهره مندی حداکثری فعالان این حوزه ها از تسهیلات مختلف بیمه، مستمری و بانکی فراهم شود چراکه این استان سابقه و ظرفیت های فرهنگی و هنری ویژه ای دارد که از دیرباز تاکنون افتخارات بسیاری به ارمغان آورده اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: در حال حاضر یکی از مهمترین اولویت ها، تلاش جهت تغییر نگاه مسئولان کشوری و استانی به حوزه فرهنگ و هنر است که می تواند زمینه ساز شکوفایی بیش از پیش ظرفیت های علمی و عملی لرستان در شاخه های مختلف فرهنگی، هنری، قرآنی و رسانه ای شود.

فتایی افزود: هنرمندان و اصحاب فرهنگ و رسانه استان در موضوع کرونا به صورت خودجوش برای اقناع افکار عمومی، آگاهسازی و اطلاع رسانی به خصوص در فضای مجازی اقدام کردند که قابل تقدیر است.

وی گفت: بازسازی تالار شهید آوینی پس از ۲۵ سال آغاز شده است و به امکانات و تجهیزات روز سینمایی جهت نمایش فیلم و برگزاری جشنواره ها و رویدادهای تخصصی مجهز می شود.

فرید رحمتی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز با اشاره به ۲برابر شدن میزان  تفاهمنامه های هنری منعقد شده با وزارت متبوع گفت: در همین راستا تولید ۲۲ فیلم کوتاه و ۲ فیلم مستند در دست اقدام است.

فیلم کوتاه " سکوت آوا " آخرین ساخته غلامرضا نعمت پور فیلمساز لرستانی برنده رسمی بهترین فیلم کوتاه بخش داستانی جشنواره ۲۰۲۰ نیویورک آمریکا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها