جلوی برداشت غیر اصولی شن و ماسه در یک روستای قزوین گرفته شد

قزوین - ایرنا -  مدیر کل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: از برداشت غیر اصولی شن و ماسه در روستای میرخووند طارم شهرستان قزوین که موجب تخریب بستر رودخانه و آسیب به منابع طبیعی می‌شد، جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش ایرنا، قدرت الله مهدیخانی روز چهارشنبه با اشاره به اعتراض جمعی از اهالی روستای میرخوند از توابع طارم سفلی مبنی بر برداشت شن و ماسه از رودخانه مجاور روستا اظهار داشت: به محض اطلاع این اداره کل از موضوع، کارشناسان مدیریت بحران و شرکت آب منطقه‌ای به محل اعزام شدند و بررسی‌های لازم صورت پذیرفت.  
وی ادامه داد: شرکت مجری به رغم داشتن مجوز برای برداشت شن و ماسه، اقدام به برداشت غیر اصولی و مخرب از بستر و حاشیه رودخانه کرده بود که این امر می‌توانست در عملکرد بستر رودخانه تداخل ایجاد کرده و خطر بروز سیلاب را افزایش دهد بنابراین سریعا جلوی تداوم عملیات برداشت گرفته شد.
مهدیخانی افزود: موضوع برداشت غیراصولی و مخرب از بستر رودخانه در دست بررسی است و پیمانکار مربوط باید پاسخگوی تخلف صورت گرفته باشد.
این مسوول اظهار داشت: واگذاری برداشت شن و ماسه به پیمانکارانی که با دستگاه‌های دولتی در ارتباط هستند، در راستای سامان دهی رودخانه‌ها و جلوگیری از بروز سیلاب انجام گرفته و هرگونه دست اندازی به منابع طبیعی و تخریب بستر رودخانه‌ها خارج از مجوز است و قطعا با آن برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها