نیاز شهرداری‌های‌ آستارا و لوندویل به نوسازی تاکسی‌ها و ماشین‌آلات

آستارا - ایرنا - سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری آستارا از فرسودگی ۳۰۰ دستگاه تاکسی ناوگان حمل و نقل عمومی و شهرداری لوندویل این شهرستان از نیاز به ماشین‌آلات سنگین برای مهار مشکلات برف و سیل خبر دادند.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری آستارا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از ۴۰۰ دستگاه تاکسی درون شهری، ۷۲ دستگاه تاکسی بی سیم و ۱۶۸ دستگاه تاکسی محدوده زیر ۳۰ کیلومتر ناوگان حمل و نقل عمومی این شهر، حدود ۳۰۰ دستگاه فرسوده است.

غلامرضا مصاحب افزود: امسال مالکان ۳۵ دستگاه تاکسی فرسوده برای تعویض و نوسازی خودروها در سامانه سازمان مدیریت حمل و نقل همگانی ثبت نام کردند و تاکنون ۲۰ دستگاه تاکسی جدید تحویل داده شده و ۱۵ نفر در نوبت هستند.

وی یادآور شد: بازه زمانی ثبت نام تعویض و نوسازی تاکسی‌های فرسوده در سازمان حمل و نقل عمومی و تحویل خودرو جدید از یک تا چهار ماه است.

نیاز شهرداری لوندویل به ماشین آلات سنگین

شهردار لوندویل روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ستاد مدیریت بحران شهرداری این شهر یک دستگاه لودر و سه دستگاه خودرو کمپرسی دارد و برای مهار مشکلات برف سنگین و سیلاب ها به ماشین آلات سنگین نظیر گریدر نیاز داریم و ماشین آلات مورد نیاز را با دشواری از بخش خصوصی آستارا یا اردبیل اجاره می کنیم.

نعمت یاورپور افزود: ۲۷ نفر از نیروهای شهرداری در فصل زمستان در حال آماده باش هستند و در زمان هشدار قرمز هواشناسی، در مناطق تعیین شده به شهروندان خدمات رسانی خواهند کرد.

شهردار لوندویل ادامه داد: معابر، انهار و کانال ‌های شهر برای جلوگیری از آبگرفتگی لایروبی شده و واحد فضای سبز شهرداری با همکاری اداره برق، درختان پر شاخ و برگ فضای سبز را برای جلوگیری از شکستگی در هنگام بارش برف هرس کرده است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی و لوندویل در منتهی الیه غرب استان گیلان و حاشیه دریای خزر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها