برتری ۲ نفر از آستارا در جشنواره سراسری جامعه‌القرآن

آستارا - ایرنا - سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا گفت: ۲ قرآن‌آموز از این شهرستان در جشنواره سراسری جامعه القرآن‌الکریم و اهل بیت (ع)، مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام محمد مهدی حبیبی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در اداره تبلیغات اسلامی آستارا گفت: مرحله کشوری بیست و دومین جشنواره فرهنگی قرآنی موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل بیت(ع) در هفته جاری به مناسبت دهه بصیرت و میثاق امت با ولایت در همه مقاطع سنی با شرکت مجازی برادران و خواهران و با شعار دفاع از حریم قرآن و ولایت در ۸۰۰ شعبه و ۷۶ موسسه جامعه القرآن الکریم برگزار شد.

وی افزود: پارسا رنگیدن قرآن آموز موسسه جامعه القرآن الکریم آستارا در رشته ترتیل مقطع نوجوانان رتبه دوم و سوگند نجفی قرآن آموز دیگر این موسسه در رشته فصیح خوانی مقطع شکوفه ها رتبه سوم کشور را کسب کردند.

زهرا اشجعی مدیر موسسه جامعه القرآن الکریم و اهل بیت(ع) شعبه آستارا هم گفت: این جشنواره با پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی و با شرکت بیش از هزار و ۴۰۰ نفر از ۳۱ استان برگزار شد و  با نظر هیات داوران۲۶۳ نفر برگزیده شدند.

وی افزود: شرکت کنندگان در رشته های خطابه خوانی، فصیح خوانی، قرائت، حفظ، معارف و نغمات دینی آوایی رقابت کردند و تنوع رشته ها و شرکت اقشار مختلف جامعه، از ویژگی های این مسابقات بود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و سه موسسه قرآنی در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها