امام جمعه سردشت: بصیرت افزایی در راس امور تبلیغی علما و روحانیون باشد

مهاباد- ایرنا- امام جمعه سردشت با اشاره به فعالیت گسترده دشمنان علیه نظام و انقلاب گفت: روشنگری و بصیرت افزایی باید در راس امور تبلیغی علما و روحانیون در جامعه باشد.

ماموستا محمد واوی روز چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی روحانیون و علما با رویکرد وحدت، بصیرت افزایی و منیت پایداردر مسجد دارالسلام سردشت اظهار داشت: علما و روحانیون در هدایت و روشنگری مردم بخصوص نسل جوان نقش مهم و بی‌بدیلی دارند.

 وی با بیان اینکه کتاب خدا و سنت پیامبر وجه اشتراک همه مذاهب است، افزود: وحدت، برادری و برابری یکی از اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی است لذا ترویج این امر توسط ائمه جماعت  نیاز جامعه امروزی است.

امام جمعه سردشت به نقش علما و روحانیون در بصیرت افزایی و ایجاد وحدت میان امت اسلامی اشاره کرد و گفت: از ائمه جمعه در بخش های مختلف جامعه ، دانشگاه، ادارات و ارگان ها و مساجد که با قشر جوان سرو کار دارند  توقع می‌رود جوانان  را  با بیان دستورات و معارف دینی و اصول و مبانی اسلام آشنا کرده و جو برادری و برابری را حاکم کنند تا تفرقه‌ و دسیسه های شوم دشمنان خنثی شود.

وی با بیان اینکه اصل وحدت ضرورت راهبردی است، افزود: وحدت میان شیعه و سنی رمز پیروزی در برابر استکبار و استعمار است. 
 
وی اضافه کرد: دشمنان با تشکیل فرقه‌هایی همچون شیعه انگلیسی، سنی آمریکایی، گروه‌های تکفیری و داعش مسلمانان را به جان هم انداخته و قصد نابودی آنان را دارند لذا وحدت بین مذاهب اسلامی جوهره انسجام، اتحاد و نسخه شفا بخش امت اسلامی است.

وی وحدت و همگرایی را سدی در مقابل نفوذ و توطئه های پلید  دشمنان عنوان کرد و ادامه داد: آگاهی بخشی، هدایت دینی و بصیرت افزایی رسالت عمده و مهم علما و روحانیون در قبال جامعه است.

رسالت اصلی روحانیون پاسخ به شبهات نسل جوان است

مسوول دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت سردشت نیز در این مراسم اظهار داشت: با توجه به اینکه اصل و اصول دین بر اساس آموزه‌های اسلامی و در راستای تفهیم، تعقل و تفکر بنا شده است لذا این امر نشان دهنده اهمیت عمل به فرامین دینی برای رسیدن به رستگاری در همه امورات زندگی است.

حجت السلام عباسپور با بیان اینکه امروزه بسیاری از جوانان بر اثر نداشتن تجربه  نسبت به بسیاری از مسائل از جمله اصول فرعی و اساسی دین دچار شبهه هستند، افزود: در این میان وظیفه اصلی روحانیون، قشر تحصیلکرده  و علما با توجه به رسالت خود، رفع شبهات جوانان و پاسخ دهی صریح به آنها است.

وی رفع شبهات با استفاده از دلایل و مستندات منطقی را از جمله مهمترین رسالت روحانیون و ائمه جماعت بیان کرد و یادآور شد: قطعا این امر می‌تواند در ایجاد وحدت میان فرقه‌های مختلف اسلامی  تعیین کننده و معنا بخش باشد لذا انتظار می‌رود علما در این راستا با حساسیت‌ویژه عمل کنند.

وی گفت: شما به عنوان متولیان و پرچمداران دینی، قشر جوانی که امروز  در مقابل پاسخ به برخی سوالات  دچار سرگردانی هستند را آگاه‌سازی کنید.

 مسوول دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت سردشت خاطرنشان کرد: امروزه دشمنان با استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای  و فضای مجازی به زعم خود در حال تبلیغ مذاهبی دروغین و بی اساس و به نوعی موضع گیری در مقابل نظام هستند و با توجه به مشکلات اقتصادی کشور ما  آنان به نوعی می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و شبهه هایی  ایجاد کننند و با کذب و دروغ موجب ایجاد شکاف و فاصله میان قشر جوان  و قشر حوزه‌وی شوند.

وی مسوولیت روحانیت را در آگاه سازی و بصیرت افزایی دشمنان سنگین دانست و گفت: برای تبیین مشی رهبر معظم انقلاب اسلامی و جلوگیری از بروز فتنه در کشور باید روحانیت به رسالت سنگین خود عمل کنند.

سردشت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها