آرامش و امنیت منطقه دستاورد بزرگ مکتب مدیریتی شهید سردار سلیمانی

اصفهان- ایرنا- سردار شهید قاسم سلیمانی مرد شماره یک منطقه با مقاومت و ایستادگی مقابل تروریسم به ویژه داعشیان، دستاوردی عظیم از آرامش و امنیت را برای مردم ایران و کشورهای منطقه به ارمغان آورده است.

به گزارش ایرنا، هنوز فراموش نشده زمانی که داعش با خشونت و درندگی در گروگانگیری و قلع و قمع مردم کشورهای مختلف به ایجاد ترس و وحشت عمومی در دنیا پرداخته بود و بسیاری از دولتهای غربی و اروپایی هیچ راهکاری برای مقابله با آنها نداشتند. 

زمانی که حتی تصور ورود این وحوش تروریسم به کشور، استرس و اضطرابی غیرقابل تحمل در جامعه پدید آورده بود و در بسیاری از محافل مردم نگران از ورود تروریست‌های تحت سلطه آمریکا به ایران بودند.

همان وقت بود که اسطوره‌ای از دیار دلاورمردان از جان گذشته و شجاع ایرانی پا به میدان گذاشت و با گامهای استوار خود ترس بر اندام تروریست‌ها در منطقه انداخت و آرامش و امنیتی وصف‌ناپذیر در ایران و کشورهای منطقه ایجاد کرد.

 آن زمان بود که به ناگهان نام و چهره آن سردار در دلهای مردم ایران و کشورهای منطقه نشست و هویدا شد و مردم با دلی محکم توانستند به فعالیتهای روزمره خود بدون هرگونه تهدیدی ادامه دهند.

در این پیوند شماری از اقشار مردم اصفهان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن بیان دیدگاه‌ها و برداشت خود از ابعاد شخصیتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی  بر ادامه راه این رهرو عاشق مکتب الهی تاکید کردند.

مکتب سردار دلها محتوای کتاب درسی شود

مدیر مدرسه متوسطه پویندگان درباره شناخت خود از سردار شهید قاسم سلیمانی گفت: آن بزرگمرد در دل مردم ایران و بسیاری از کشورها یکی از محبوب‌ترین چهره‌ها در راه جانفشانی برای حفظ امنیت و تمامیت ارضی کشورش و حتی کشورهای منطقه بود.

حسین علایی در گفت و گو با ایرنا افزود: آن شهید نامدار تمام عمر با برکت خود را صرف جلوگیری از هرگونه تهدید و ناامنی و به ویژه آزادگی و زیست راحت مردم کرده است.

وی با اشاره به حضور مستقیم سردار دلها در خط مقدم مبارزه با تروریست‌ها گفت: شجاعت وصف‌ناشدنی آن شهید، زمزمه خاص و عام بود زیرا در زمانی که تمام مردم دلهره داعش و القاعده را داشتند او در صحنه مبارزه با آنها حضور مدام داشت.

این فرهنگی بازنشسته افزود: مکتب شجاعت و دلاوری آن سردار شهید باید در محتوای کتابهای درسی دانش‌آموزان گنجانده شود تا یاد و خاطره او برای همیشه در نسل‌های بعد هم ماندگار و جاوید بماند.

وی وظیفه معلمان به ویژه مربیان پرورشی را تبیین اهداف و اقدامات حاج قاسم برای دانش‌آموزان دانست و گفت: تنها راهی که شاید بتوان ادای دینی در قالب خدمات و زحمات آن شهید باشد بازگویی رشادت‌ها و تعمیق شناخت بیشتر او در اذهان نوجوانان و جوانان به عنوان آینده‌سازان این مملکت است.

بانوی شاغل در شرکت مخابرات اصفهان نیز گفت: سردار شهید سلیمانی درست زمانی که تصاویر گردن زدن و اعمال خشونت‌آمیز داعش از طریق رسانه‌ها پخش می‌شد توانست نقش مهمی در مهار ترس و اضطراب مردم ایفا کند.

فریبا زمانی در گفت و گو با ایرنا افزود: به عنوان یک زن می‌توانم سردار سلیمانی را مظهر دفاع از ناموس و شرافت مردم کشور خود و حتی کشورهای همسایه بنامم زیرا او در خطرناکترین جبهه‌ها حضور شخصی داشت و در کنار دیگر رزمندگان به دفاع از مردم مظلوم در برابر جانیان تاریخ می‌پرداخت.   

وی یادآور شد: آن شهید پرچم غیرت ایرانی را در دنیا به اهتزاز درآورد و نشان داد با گذشت سالها از دفاع مقدس هنوز رزمندگان در پای آرمانهای خود برای دفاع از میهن و مظلومان ایستاده‌اند.

رشادت سردار شهید را برای فرزندانم بازگو می کنم

این مادر اصفهانی گفت: من با بیان داستان‌وار زحمات سردار سلیمانی برای فرزندان نوجوانم سعی می‌کنم در هر زمان ممکن به آنها یادآوری کنم که چگونه هر کس می‌تواند نامی ماندگار همانند آن شهید غیرتمند از خود بر جا بگذارد.

کارمند تبلیغات اسلامی اصفهان با برشمردن ابعاد شخصیتی شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: نام و آوازه آن بزرگمرد در دل تاریخ و در میان اسطوره‌های بزرگ دینی نقش بست و فراموش ناشدنی است.

اکبر مرادی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سردار سلیمانی ستاره‌ای شد برای نشان دادن راه ایثار و شهادت به رهروان خود در عصر نوینی که دشمنان با تمام ابزارهای جدید و پیشرفته به دنبال آسیب رساندن به ایران و غصب این کشور هستند.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی راه غیرت و مردانگی امام حسین (ع) را ادامه داد گفت: پرچم مردم مسلمان ایران توسط آن شهید برای بار دیگر در تمام دنیا به اهتزار درآمد و همگان فهمیدند این کشور به یمن برکت و شفاعت ائمه اطهار (ع) همچنان اسطوره‌ساز است.

اسطوره غیرت و ابرمرد دنیا  

این شهروند اصفهانی با بیان اینکه وظیفه تمام مردم به ویژه رسانه‌ها، بیان مکتب رشادت و ایثار آن شهید در تمام طول سال است گفت: باید ادای دین خود را به اسطوره غیرت و ابَرمرد دنیا به درستی ایفا کنیم.

وی تاکید کرد: در سالروز شهادت آن اسطوره رشادت نه تنها مردم ایران بلکه مسلمانان جهان عزادار هستند و یادو خاطره آن شهید را گرامی می‌دارند.

مرادی افزود: ترامپ جنایتکار نتیجه رفتار وحشیانه خود در ترور سردار سلیمانی را در انتخابات اخیر آمریکا و پُشت کردن مردم به او دید و فهمید که آن اسطوره مقاومت در تمام ایالتهای کشور تحت سلطه او جا داشته است.

فرمانده پایگاه نیروی هوایی شهید بابایی اصفهان گفت: مکتب رفتاری و مدل مدیریتی شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در جامعه متجلی می‌شود.

راه سردار ادامه خواهد داشت

امیرسرتیپ خلبان سعید فتاح در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا با بیان اینکه این شهید محبوبیت خاصی در بین مردم و نیروهای مسلح داشت، افزود: راه ایشان ادامه خواهد داشت و در بین نیروهای مسلح و جامعه  از رفتار او الگوبرداری خواهد شد.

وی اظهارداشت : انتقام سخت نه تنها خواسته مردم ایران بلکه ملت های مظلوم در برابر ترور حاج قاسم سلیمانی چنین مطالبه ای را داشتند، این فرمانده مقتدر علاوه بر جایگاه نظامی در منطقه، یک شخصیت سیاسی کارآمد برای مدیریت در خاورمیانه و رفع چالش های مردم بود.

وی بیان ‌کرد: شخصیت انسان دوستانه، مردم مدار، ولایت مدار و خاص شهید سلیمانی در داخل و خارج از کشور مورد توجه همگان بود و مایه وحدت و پس از شهادت نیز آیین بزرگداشت و خاکسپاری او مایه وحدت ملی و ترس دشمن شد.

شهید سلیمانی توطئه دشمن را در منطقه خنثی کرد

 فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: شهید سلیمانی و مکتب او تمامی توطئه‌های دشمن را خنثی کرد و اجازه نداد خواسته‌های دشمن در تجزیه عراق، ایجاد خاورمیانه جدید و راه‌اندازی داعش موفق شوند.

سردار مجتبی فدا افزود:  شهید سردار سلیمانی بزرگ قهرمان ملت ایران است که از سال‌های دفاع مقدس و پس از آن در ایجاد امنیت داخلی در شرق کشور و سپاه قدس منشا خیرات و برکات برای انقلاب اسلامی بود.

مدیر گروه تاریخ دانشگاه اصفهان گفت: سردار شهید قاسم سلیمانی در عرصه مبارزه با استکبار و گردن‌کشی به اسوه ماندنی مقاومت در جهان تبدیل شده است.

علی‌اکبر کجباف در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نقش این شهید والامقام در جهان و در حوزه منطقه‌ای، سیاسی و نظامی مثال‌زدنی است و آوازه رشادت‌های او در مقابله با ظلم و ستیز برای همیشه ماندگار است.

وی اضافه کرد: سردار شهید سلیمانی به دلیل اینکه امنیت و آرامش برای مردم را هدف خود قرار داده بود در مناطقی که دارای ناامنی از موضع استکبار و یا اشرار دست‌نشانده بود با شجاعت و دلاوری حاضر می‌شد.

عضو هات علمی دانشگاه اصفهان افزود: سردار دلها با شناخت عمیق آرمانهای انقلاب، امام راحل و رهبر معظم انقلاب، استکبارستیزی و  مبارزه با اشرار را سرلوحه عمر با ارزش خود قرار داد.

وی یادآور شد: شهید سلیمانی با شناخت قدرت‌های استکباری آمریکا و اسراییل و دست‌نشانده‌های آنها در دنیا و منطقه، جنگ و مقابله با گروه‌های تکفیری را تا آخرین لحظه عمر با موفقیت ادامه داد.

استاد گروه تاریخ دانشگاه اصفهان، پشتکار و جدیت و وفای به عهد را از ویژگی‌های بارز شخصیتی سردار شهید سلیمانی برشمرد و گفت: همین امر باعث موفقیت او در تمام ماموریت‌ها و ماندگاری نام او در اذهان تمام مردم دنیا به ویژه کشورهای اسلامی شده است.

شهادت سردار موجب وحدت ملت شد

وی با توجه به اتفاق‌نظر تمام مردم به ویژه در کشورهای اسلامی نسبت به شخصیت و خدمات آن سردار دلاور گفت: شهادت این اسوه مقاومت موجب وحدت و همدلی بین مردم و نمایش این انسجام در آیین تشییع و خاکسپاری او برای همگان نمایان شد.

کجباف تصریح کرد: وظیفه مردم و مسوولان با بهره‌گیری از زندگی این شهید والامقام، حفظ اتحاد، همبستگی و انسجام در رویارویی با حوادث و اتفاقات بین‌المللی و منطقه‌ای است.

در آستانه سالروز شهادت اسوه و اسطوره رشادت و ایثار و سیدالشهدای مقاومت بسیاری از مطالب فضای مجازی نیز در قالب دلنوشته و کلیپ‌ به بزرگداشت یاد و خدمات شهید سلیمانی اختصاص یافته و بسیاری از کاربران در نوشته‌های خود عرض ارادت خاصی به آن شهید دارند.

بسیاری از این کاربران خبر شهادت سردار دلها را تلخ‌ترین خبر یاد کردند و حق آن شهید را بر گردن تک تک مردم ایران و کشورهای اسلامی منطقه بسیار مهم و بزرگ برشمردند.

به گزارش ایرنا، سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابو مهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور "دونالد ترامپ" رئیس‌جمهوری آمریکا و با شلیک موشک‌های پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها