استاندار خراسان رضوی به تکمیل باغ موزه دفاع مقدس مشهد تاکید کرد

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی تسریع در تکمیل پروژه باغ موزه دفاع مقدس مشهد را مورد تاکید قرار داد.

محمدصادق معتمدیان روز چهارشنبه در نخستین جلسه هیات امنای مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس مشهد، نقش خراسان رضوی در دوران دفاع مقدس را تاثیرگذار دانست و گفت: باید با اجماع و تعامل بین همه دستگاه‌های استانی و استفاده از همه ظرفیت‌ها هرچه سریع تر شاهد تکمیل پروژه مهم فرهنگی باغ موزه دفاع مقدس مشهد باشیم.

وی پروژه باغ موزه دفاع مقدس را یک پروژه ملی دانست و افزود: باید با استفاده از تخصیص‌های ملی در سال جاری توسط سازمان برنامه و بودجه و اعتبارات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نسبت به تکمیل این پروژه اقدام شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: فعالیت این اداره کل دارای پنج محور اساسی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که احداث مرکز فرهگی دفاع مقدس در مشهد در این  راستا انجام شده است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار حسینعلی یوسفعلی زاده افزود: تدوین دانشنامه دفاع مقدس، راه‌اندازی مراکز فرهنگی، فراخوان نهضت تولید آثار ادبی، ساخت و تکمیل یادمان‌های شهدا و تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس استان از جمله رویکردهای اساسی این اداره کل در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی ادامه داد: تقویت روحیه شهادت طلبی و فرهنگ مقاومت بین مردم در دستور کار فعالیت‌های فرهنگی نهادهای متولی قرار دارد که در این راه پس از فعال‌سازی دفاتر نمایندگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان‌ها، دامنه توجه و تکریم جامعه بزرگ ایثارگری را از شهرستان مشهد فراتر برده و به دنبال آن هستیم شرایطی فراهم کنیم که یادگاران هشت سال حماسه در هر شهر و روستا بتوانند در زمینه به اشتراک گذاشتن خاطرات و گنجینه محفوظات خود فعال شوند.

شهردار مشهد نیز گفت: همه سازمان‌ها باید در حوزه نشر ارزش‌های دفاع مقدس اهتمام ورزند زیرا همه در قبال زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا و ادامه راه پیشکسوتان دفاع مقدس مسوول هستیم.

محمدرضا کلایی افزود: با همگرایی می‌توان زمینه گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های عمرانی و فرهنگی همچون ساخت یادمان‌های شهدا و گردآوری دانشنامه جامع استان را فراهم نمود.

مرحله نخست مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس خراسان رضوی شامل ساختمان مرکز اسناد و کتابخانه با زیربنای سه هزار متر مربع مهرماه سال جاری افتتاح شد و پیش بینی می‌شود مراحل بعدی این پروژه که در حال حاضر ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها