جشنواره ملی تئاتر سردار آسمانی در کرمان آغاز بکار کرد

کرمان - ایرنا - دومین جشنواره ملی تئاتر سردار آسمانی عصر امروز(چهارشنبه) در گلزار شهدای شهر کرمان با حضور جمعی از مسئولان آغاز بکار کرد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این آیین و در جوار مزار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: نخستین دوره این جشنواره‌ سال گذشته به صورت محدود برگزار شد که بر اساس پیشنهادات ارائه شده تصمیم گرفتیم که هر ساله این جشنواره را برگزار کنیم.

محمد رضا علیزاده افزود: امروز شاهد برگزاری دومین جشنواره سردار آسمانی با رعایت همه پروتکل های بهداشتی هستیم و همزمان با این مراسم بخش تئاتر خیابانی نیز در شهرستان رفسنجان آغاز می شود.

وی بیان کرد: فردا نیز شاهد افتتاح بخش تئاتر صحنه ای در شهرستان سیرجان و با حضور هنرمندان خواهیم بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ادامه داد: اجرای تئاترها در روزهای برگزاری این جشنواره انجام می شود و علاقمندان می‌توانند به صورت مجازی شاهد آن باشند و در روز ۱۵ دی ماه آثار برگزیده دررمراسم اختتامیه معرفی می شوند.

وی اظهار داشت: در کنار بخش های مربوط به اجراهای نمایش تئاتر،  بخش مسابقه نمایش نویسی نیز برگزار و آثار برتر معرفی خواهند شد.

علیزاده گفت: بخش تئاتر مرکزی جشنواره سردار آسمانی در کرمان مستقر است و   بخش تئاتر سیار برای اجرا به روستاهای مختلف از جمله روستای قنات ملک زادگاه شهید سلیمانی می‌رود.

وی با بیان اینکه این جشنواره با هدف گرامیداشت یاد و خاطره سردار دلها با استفاده از هنر تئاتر برگزار خواهد شد تا یاد و خاطره، منش و مشی این شهید همیشه ماندگار باشد تاکید کرد: امیدوارم این جشنواره به یک رویداد بزرگ مستمر و اثربخش در راستای ترویج مکتب این شهید بزرگوار تبدیل شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها