نماینده یزد:احزاب در جلب اعتماد مردم برای معرفی نامزدها موفق نبوده‌اند

یزد- ایرنا- رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احزاب در جلب اعتماد مردم برای معرفی نامزدها موفق نبوده‌اند گفت: اگر احزاب قوی در کشور وجود داشته باشند، کاندیداهای انبوهی بدون داشتن شرایط لازم ثبت نام نمی‌کنند.

به گزارش روز چهارشنبه دفتر این نماینده، محمدصالح جوکار در خصوص جایگاه احزاب در انتخابات، گفت: برگزاری انتخابات در کشورمان حزبی نیست بلکه الگوی فراحزبی دارد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع احزاب نتوانسته اند اعتماد مردم را برای معرفی کاندیدا جلب کنند، این مهم موجب شده احزاب نتوانند برای توسعه و پیشرفت کشور برنامه ارائه دهند و حتی رای بیاورند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه احزاب عموما به صورت جبهه ای در انتخابات شرکت کرده اند و پس از گذشت زمان نیز پاسخگو نبوده‌اند، افزود: همچنین احزاب از کارایی لازم برای پیشبرد اهداف روسای جمهور نیز برخوردار نبوده اند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در قانون پیش بینی شده بود اگر احزاب یا گروه های سیاسی از افراد پیشتیبانی کنند، باید در ارائه برنامه کاندیداها نیز مشارکت کنند، خاطرنشان کرد: این امر متاسفانه در صحن مجلس رای نیاورد اما در مجموع اگر احزاب قوی وجود داشته باشد، حجم کاندیداهایی که بدون داشتن شرایط ثبت نام می کنند، شکل نمی گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها