شهردار: پنج بوستان بانوان در مناطق پنجگانه کرمان احداث می‌شود

کرمان - ایرنا - شهردار کرمان با اشاره به افتتاح سومین بوستان بانوان گفت: پارک‌ چهارم مراحل اجرایی را می‌گذراند و بوستان پنجم نیز در برنامه قرار گرفته که با اجرای این طرح‌ها کرمان در هر منطقه شهری دارای یک بوستان بانوان می‌شود.

به گزارش ایرنا، سیدمهران عالم‌زاده عصر چهارشنبه در آیین افتتاح پارک بانوان آفتاب با حضور استاندار، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر کرمان افزود: پروژه مجموعه بوستان آفتاب بیش از ۱۶ هزار مترمربع وسعت دارد و دارای مجموعه‌های تفریحی و ورزشی خاص بانوان و کودکان است و در مجاور آن یک فرهنگسرا احداث می‌شود.

وی اظهار داشت: این طرح با تملک زمین یکصد میلیارد تومان برای شهرداری کرمان هزینه به‌دنبال داشت و سومین بوستان بانوان در شهر است.

خط پایانی بر پروژه های نیمه تمام شهری کرمان

شهردار کرمان اضافه کرد: اولویت ما تکمیل ۲ پروژه نیمه تمام از قبل داشتیم که یکی تا پایان بهمن و دیگری تا پایان این دوره از مدیریت شهری کرمان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: با تکمیل این طرح‌ها دیگر پروژه نیمه تمامی در شهر کرمان وجود نخواهد داشت و همچنین عملیات اجرایی طرح‌های جدیدی در شهر کرمان با احداث تقاطع و بوستان‌ها و میدان‌های پیاده‌راهی در این دوره از مدیریت شهری کرمان آغاز و بخشی از آن تکمیل می‌شود.

عالم‌زاده افزود: عملیات اجرایی این طرح‌ها باتوجه به سیاست‌های شورای اسلامی شهر کرمان و شهرداری پیگیری می‌شوند.

افتتاح بوستان آفتاب در ادامه هر هفته یک افتتاح شهرداری کرمان

بوستان آفتاب در قالب پویش افتتاح شهرداری کرمان با شعار هر هفته یک افتتاح با حضور استاندار کرمان، شهردار و رییس و اعضای شورای اسلامی در منطقه سه شهری به بهره‌برداری رسید.

شهردار منطقه سه کرمان نیز با اشاره به رویکرد شهردار کرمان مبنی بر ایجاد پارک بانوان در مناطق پنج‌گانه شهر، عنوان کرد: پارک بزرگ ویژه بانوان با عنوان آفتاب در کوچه شماره ۱۶ خیابان شیخ احمد کافی شمالی احداث شده که امروز با حضور استاندار کرمان شهردار و اعضای شورای اسلامی این شهر به بهره‌برداری رسید.

علی منظری توکلی آغاز ساخت پارک بانوان آفتاب را از سال گذشته اعلام کرد و افزود: این پارک ۱۶ هزار و ۲۰۰ مترمربع مساحت دارد و به‌طور خاص و مناسبی برای بانوان طراحی شده است.

وی افزود: علاوه بر اینکه امکانات یک پارک کامل در پارک مذکور دیده شده، امکانات ویژه‌ای هم در آن وجود دارد که مختص بانوان است. 

منظری توکلی از جمله امکانات این پارک به آلاچیق‌های خاص، مکان‌هایی برای بازی کودکان و ورزش بانوان، پیست دوچرخه‌سواری و مسیر پیاده‌روی، زمین‌های بسکتبال، پینگ‌پنگ، والیبال، بوچیا، والیبال ساحلی، تنیس، اسکیت، بدمینتون، فضای بازی نورپردازی‌شده هشت‌خانه، آب‌نما، سرویس بهداشتی، آبخوری، فضای سبز، نورپردازی و برج نور و اِلمان اَسب اشاره کرد.

وی با بیان اینکه این پارک به‌طور کامل محصور است و به‌طور ویژه برای بانوان در نظر گرفته شده است گفت: برای رفاه حال بانوان، فرهنگ‌سرایی برای برگزاری برنامه‌ها و کلاس‌های مختلف  فرهنگی و اجتماعی نیز در این مجموعه در حال ساخت است. 

سرپرست شهرداری منطقه سه شهر کرمان ضمن قدردانی از حمایت‌های شهردار کرمان، اضافه کرد: عملیات ساختِ پارک آفتاب در زمان رامین امیرمداح، شهردار سابق منطقه سه و با تلاش‌ها و پیگیری‌های ایشان ساخته شده که از زحمات او نیز تشکر و قدردانی می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha