نماینده ولی فقیه: ارتباط بین مدارس و شرکت‌های دانش‌بنیان برقرار شود

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: نیاز است برای اطلاع دانش‌آموزان از خلاقیت جوانان فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان و امید به آینده، بین پارک علم و فناوری و مدارس ارتباط برقرار شود.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی عصر چهارشنبه در دیدار با مدیران شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور پارک علم و فناوری کردستان اظهار داشت: بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان با فعالیت جوانان و فعالان شرکت‌های دانش‌بنیان واقع در پارک علم و فناوری آشنا نیستند، لذا باید ارتباط بین این بخش‌ها برقرار شود تا از درآمدزایی و خلاقیت شرکت‌های فناور اطلاع حاصل شود.
وی با بیان اینکه جوانان کردستان ظرفیت بسیار بالایی از لحاظ خلافیت و تولید دانش دارند، اضافه کرد: در اغلب شهرها، پارک علم و فناوری در دل دانشگاه‌ها واقع شده‌اند و این کار باید در کردستان نیز اتفاق می‌افتاد.

نماینده ولی فقیه در کردستان به توانمندی و شور و هیجان جوانان فعال در پارک علم و فناوری استان اشاره کرد و گفت: به نظر می‌رسد این واحد فناور، از کمبود مکان رنج می‌برد که ما تلاش خود را از هر لحاظ و در حمایت از پارک به کار می‌گیریم.

حجت‌الاسلام پورذهبی جوانان حاضر در شرکت‌های دانش‌بنیان استان را خوش‌فکر، مبتکر و خلاق توصیف کرد و یادآور شد: همانطور که رهبری همواره حامی علم و فناوری بوده‌اند و بر آن تاکید دارند، ما نیز با تمام توان در خدمت فعالان این عرصه خواهیم بود.

بودجه ۱۰ میلیارد تومانی پارک علم و فناوری کردستان در سال جاری
رییس پارک علم و فناوری کردستان نیز با بیان اینکه بودجه امسال این پارک ۱۰ میلیارد تومان بوده که تاکنون بیش از چهار میلیارد تومان آن هزینه شده است، افزود: در سال آینده ۲۰ میلیارد تومان بودجه برای این واحد فناور اختصاص یافته است.

خالد سعیدی به افزایش ۲۰ برابری بودجه پارک علم و فناوری استان نسبت به راه‌اندازی آن در سال ۹۱ اشاره کرد و گفت: تاکنون ۲.۵ میلیارد تومان درآمد داشته‌ایم و در سال ۱۴۰۰ از محل بودجه تملک دارایی هزینه‌ای ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پارک در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه از لحاظ نیروی انسانی از قابلیت‌های فراوانی برخورداریم، اضافه کرد: در حال حاضر ۱۱۰ هسته و شرکت در پارک علم و فناوری فعالیت دارند که ۲۴ شرکت آن دانش‌بنیان هستند.

رییس پارک علم و فناوری کردستان به برنامه‌ریزی برای تخصیص زمین و احداث پهنه‌ای دانش‌بنیان متشکل از پارک علم و فناوری، دانشگاه و بخش خصوصی اشاره کرد و یادآور شد: قرار بود تا سال آینده ۳۰۰ شرکت در پارک فعال شوند اما به دلیل کمبود فضا شرایط برای این کار وجود ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان پیش از جلسه، از شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور واقع در پارک علم و فناوری کردستان بازدید کرد و در جریان فعالیت‌ها و مشکلات آنان قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها