سهل ‎انگاری موج کرونا را دوباره به قم بازمی‌گرداند

قم - ایرنا - استاندار قم با قدردانی از تلاش های انجام شده از سوی همه دست اندرکاران و بخصوص مردم و کادر درمان در مهار کرونا در این استان در عین حال هشدار داد که هر گونه سهل انگاری باعث بازگشت دوباره موج شیوع کرونا خواهد شد.

"بهرام سرمست" شامگاه چهارشنبه در یکصد و نود و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی قم در تالار شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم اظهار داشت: هیچ تضمینی وجود ندارد که موج شیوع کرونا بار دیگر به استان قم برنگردد از این رو تمام تلاش ما باید این باشد که وضعیت را به نقطه ایده آل برسانیم که هیچ کس مبتلا نشود.

وی با بیان اینکه شیوع کرونا خیلی از برنامه هایی که در مدیریت استان دنبال می شد را تحت شعاع قرار داد، گفت: بسیاری از این برنامه ها امکان برگزاری و اجرا پیدا نمی کند، این شرایط فوق  العاده و بحرانی است و عادی نیست و خیلی از مسائلی که ما نیز به لحاظ اعتقادی به آن تعلق و باور داشتیم تعطیل شده و یا برای آنها محدودیت اعمال شده است و به لحاظ قلبی متاثر و متاسف هستیم.

استاندار قم همچنین حفظ سلامتی مردم را از اولویت های سیاستگذاری ستاد ملی کرونا دانست و با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب با پشتیبانی قاطع و جدی از مصوبه های این ستاد رهبری بی نظیر خود را به رخ جهانیان کشیدند افزود: رهبری رهبر معظم انقلاب این مساله را به ما نشان می دهد که در این زمینه چقدر از توفیق های بی نظیری برخوردار بودیم و این موضوع بین همه جریان ها، نگاه ها و رویکردها رشته وحدت است.

استاندار قم همچنین با یادآوری اینکه طبق دستورالعمل وزارت بهداشت مراسم های آیینی و مذهبی امکان برگزاری ندارد و برای موارد نیز ممنوعیت قائل شدند یعنی فرق بین ممنوعیت و عدم امکان را نیز داریم با تشکر از همراهی مردم و کسبه گفت: مردم برغم متضرر شدن و خسارت دیدن از این محدودیت ها آنها را رعایت کردند و محدودیت های زیادی را برای قشرهای مختلف داشتیم ولی نتیجه این اقدام ها باعث شده که قم در موضوع کرونا در ردیف بیست و هفتم کشور قرار دارد و یکی دو روز حتی فوتی و بستری نیز نداشتیم و این موفقیت بسیار بزرگی است ولی اگر کوچکترین سهل انگاری و عادی انگاری بکنیم و بازگشایی های ما بی حساب و کتاب باشد قطعا این موج قابل بازگشت است.

وی یادآور شد: وضعیت استان در خردادماه حتی بهتر از شرایط فعلی بود و در طول یک هفته حتی یک فوتی هم نداشتیم اما این موج برگشت.

استاندار قم همچنین با اشاره به طرح مدیریت و کنترل بیماری کرونا به شیوه محله محور گفت: این طرح به نام سردار سلیمانی مزین شده و یکی از بهترین کارها برای پاسداشت این شهید نیز عملیاتی کردن و اجرای مجدانه این طرح است./

سرمست در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موقعیت و جایگاه خاص و ویژه قم گفت: آرامش و امنیت این استان برای نظام اسلامی یک اولویت می باشد

وی همچنین با قدردانی از اعضای شورای تامین قم گفت: اعضای این شورا دغدغه مندانه و مسئولانه مسائل استان را رصد و پیگیری می کنند.

استاندار قم تاکید کرد: تدابیر استان با یک نگاه فراگیر، جامع و با اولویت مسائلی که در این شرایط برای نظام وجود دارد اتخاذ می شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز با توجه به قرار گرفتن نظام اسلامی تحت فشارهای اقتصادی و سیاسی یک وظیفه و تکلیف سنگینی را بر عهده داریم.

سرمست افزود: به لحاظ شرایط معیشتی که مردم دارند این انتظار است که بین مردم و مسئولان و همچنین بین خود مسئولان و ارکان نظام همدلی وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: در قم به طریق اولی این احساس نیاز وجود دارد و آرامش و امنیت این استان برای نظام یک اولویت به شمار می آید.

استاندار قم گفت: ما می بینیم و اخبار محرمانه ای را دریافت می کنیم که دشمنان نظام این آرامش و همدلی را خیلی نمی پسندند و متقابلا وظیفه داریم این آرامش و امنیت را پاس بداریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها