امام جمعه همدان: بی‌اطلاعی مدیر از مشکلات زیرمجموعه خود یک ضعف است

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه اگر مدیری از مشکلات زیر مجموعه خود اطلاع نداشته باشد، این یک ضعف است گفت: خدمت رسانی نادرست، منکری است که باید به آن رسیدگی شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین «حبیب الله شعبانی موثقی» روز چهارشنبه در دومین جلسه اعضا ستاد امر به معروف استان افزود: به طور مثال اگر مدیری نظارت لازم بر بازار را داشته باشد، شاهد این گرانی‌ها نخواهیم بود، بنابراین شورای امر به معروف باید با توجه به زمینه‌های ایجاد نارضایتی، به عملکرد دستگاه‌ها نظارت داشته باشد.

وی اضافه کرد: یکی از اقدامات ستاد امر به معروف فعال کردن ظرفیت مردمی و نیروهای مطالبه گر است تا در کنار اعضا و مسئولان ستاد افرادی نیز به صورت پنهان بتوانند گزارشات و نقاط ضعف موجود را منتقل کنند.

امام جمعه همدان امر به معروف را یک فریضه الهی مظلوم دانست و گفت: دستور کار جلسه امروز تشکیل شورای ستاد در ادارات است تا با برخی از مفاسدی که باعث نارضایتی عمومی می‌شود، جلوگیری شود.

وی خواستار تعامل همه اعضا با ستاد در مسیر نظارت‌ها شد و عنوان کرد: امروز باید مصوبه‌ای را تصویب کنیم تا مشخص شود در هر جلسه کدامیک از اعضا شرکت کرده‌اند و در صورت عدم حضور در این جلسه، به دستگاه‌های بالا دستی گزارش و گله‌مندی ستاد اعلام شود.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه این شورا باید به صورت منظم و طبق قانون تشکیل شود، اظهار داشت: بنابر قانون، اعضا باید شخصا در جلسه شرکت کنند و این حضور نشان دهنده اهمیت دادن آنها به مساله امر به معروف است.

حجت الاسلام و المسلمین شعبانی موثقی با اشاره به اینکه برخی مفاسد پنهان در ادارات وجود دارد که میزان نارضایتی‌های عمومی در آن بسیار بالا است، مطرح کرد: معمولا بیشتر گله‌مندی‌ها در ادارات در حوزه عدم خدمت رسانی‌ها است.

حجت الاسلام و المسلمین شعبانی موثقی با تاکید بر اینکه تیم جدید ستاد امر به معروف بنای مماشات ندارد، گفت: امر به معروف باید با حراست ارتباط مستقیمی داشته باشد تا حراست ادارات نیز از اتفاقات موجود با خبر باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها