بیش از ‌۱.۳ هزار میلیارد تومان طرح در حوزه آب و برق آماده افتتاح شد

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی گفت: طرح‌های سد "کانی سیب" پیرانشهر با ۵۰۰ میلیارد تومان، سد "کرم آباد" پلدشت با ۵۲۰ میلیارد تومان و برق‌رسانی به هشت روستا با سه میلیارد و ۳۴۸ میلیون تومان اعتبار فردا، پنجشنبه توسط رییس جمهوری در این استان افتتاح می‌شود.

محمدمهدی شهریاری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای پویش هر هفته الف ب_ ایران، اظهار داشت: سد کانی سیب پیرانشهر با هدف احیای دریاچه ارومیه با انتقال سالانه ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب، کاهش مهاجرت، ثبات جمعیت، رونق اقتصادی منطقه و مهار و تنظیم ۷۱۳ میلیون متر مکعب آب مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی با بیان این‌که این سد از نوع خاکی با هسته رسی است، اظهار کرد: حجم کنونی آب مخزن ۵۰ میلیون متر مکعب اندازه‌گیری شده و همچنین حجم مخزن در تراز نرمال ۲۲۰ میلیون متر مکعب است.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به افتتاح مجموعه سد کرم آباد و احداث و آب اندازی شبکه اصلی آبیاری و زهکشی ارس غربی، بیان کرد: این طرح با وسعت هشت هزار و ۴۰۰ هکتاری و با سرمایه‌گذاری ۵۲۰ میلیارد تومانی با هدف توسعه کشاورزی استان صورت می‌گیرد.

شهریاری ادامه داد: برق رسانی به هشت روستا با سه میلیارد و ۳۴۸ میلیون تومان نیز فردا توسط رییس جمهوری  به صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح می‌شود.

امیدها برای برداشتن گام‌های بلند در دولت تدبیر و امید بسیار زیاد بوده و آینده‌ای روشن برای استان در سایه این فعالیت‌ها ترسیم شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها