سردار سلیمانی به شخصیتی ماندگار و جهانی تبدیل شده است

مشهد- ایرنا- نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی گفت: سردار شهید سلیمانی نه تنها به عنوان یک چهره ملی بلکه به عنوان شخصیتی که مردم منطقه و جهان را از شر داعش نجات داد به شخصیتی ماندگار و جهانی تبدیل شده است.

حسن رزمیان مقدم روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: سردار سلیمانی با داعشی به مقابله برخاست که آشکارا با تمسک به اسلام ساختگی و آمریکایی قصد خشکاندن ریشه اسلام را داشت و این گروه توانسته بود حتی بخش اعظمی از خاک کشورهای منطقه از جمله سوریه و عراق را به تصرف خود درآورد.

وی ادامه داد: این گروه تروریستی از اقصی نقاط جهان مانند آفریقا و اروپا نیرو جذب کرده بود و حتی از ایران نیز برخی عضو این جریان شده بودند حال وقتی شخصیتهای مانند حاج قاسم سلیمانی در نبرد با داعش به عنوان یک معضل بین‌المللی پیروز شدند به چهره هایی محبوب و ماندگار نه فقط در ایران بلکه در بین ملت های منطقه تبدیل شدند و مورد توجه جامعه جهانی قرار ‌گرفتند.

این نماینده مجلس یکی از عوامل موفقیت کشورها را وحدت و همدلی آحاد ملت دانست و گفت: وحدت و همدلی که در زمان تشییع میلیونی پیکر شهید سلیمانی در جامعه ایجاد شد برای همیشه بین ما ماندگار خواهد بود چرا که هرگاه اختلاف در صفوف ملت ایجاد شد دشمن به موفقیت رسید.

وی به نقش آفرینی دیگر شهدای ایرانی از جمله شهید چمران و شهید صدر در خارج از مرزهای کشور اشاره و بیان کرد: با گرامیداشت شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای گرانقدری که در منطقه تاثیر گذار بودند می توانیم به هم افزایی و وحدت میان ایران و دیگر کشورهای منطقه عمق ببخشیم.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی بامداد جمعه ۱۳ دی ماه پارسال به همراه ابومهدی المهندس از فرماندهان مقاومت عراق پس از عمری مجاهدت، در اقدامی تروریستی به دست آمریکا در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها