استاندار کرمان : دانشگاه فرهنگیان مرکز چند وجهی علمی شود

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به حمایت از دانشگاه فرهنگیان در استان و تبدیل آن به عنوان مرکز جنوب شرق کشور گفت: این مجموعه باید به عنوان مرکز آزمایشگاهی پژوهشی و علمی چندوجهی راه‌اندازی شود.

به گزارش ایرنا ، علی زینی‌وند روز چهارشنبه در دیدارِ رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور افزود: مهمترین سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش و پرورش باید در تربیت دبیران و کادر آن صورت گیرد و هرگونه آسیب در آموزش و پرورش بر ابعاد هویتی و تربیتی نسل آینده اثر می گذارد.

وی تصریح کرد: با تاسیس و رونق دانشگاه فرهنگیان به پشتوانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، امیدی برای آموزش و پرورش ایجاد شد و تحولی را در این حوزه شاهد بودیم.

استاندار کرمان تاکید کرد:  دانشگاه فرهنگیان به پشتوانه رهبر معظم انقلاب اسلامی دچار تحول شد و باید به دانشگاه اول کشور ارتقا یابد و تقویت کادر علمی و هیات علمی آن را داشته باشیم.

 رییس دانشگاه فرهنگیان کشور  در این دیدار با اشاره به رشد جمعیت دانش‌آموزی گفت: جمع زیادی از معلمان آموزش و پرورش تا سال‌های آینده بازنشسته می‌شوند و ما باید جایگزینی برای آنها داشته باشیم.

حسین خنیفر افزود:ساختمان‌های دانشگاه‌های فرهنگیان در سراسر کشور قدمت بالا و فرسودگی دارند که باید برای نوسازی آنها برنامه ریزی کرد.

وی تاکید کرد: استان کرمان با وجود مراکز علمی و دانشگاهی این ظرفیت را دارد که قطب علوم پایه و علوم انسانی در کشور باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها