زیرساخت‌های عمرانی دانشگاه جندی شاپور دزفول ۱۰۰ درصد افزایش یافت

دزفول-ایرنا- رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول گفت: زیرساخت های عمرانی دانشگاه جندی شاپور دزفول ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا عصاری روز چهارشنبه در نشست شورای اسلامی شهر دزفول در صحن علنی این شورا گفت: مسجد دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با پیشرفت ۴۵ درصدی در یکهزار و ۵۰۰ متر مساحت در حال احداث است که در شرایط اقتصادی کنونی،  دولت توان تامین مابقی  اعتبار آن را ندارد.
وی افزود: برای تکمیل مسجد دانشگاه ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که به ما گفته شده اگر نیکوکاری بتواند ۵۰ درصد اعتبار باقی مانده را تامین کند، ۵۰ درصد دیگر توسط دولت تامین خواهد شد.
رییس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول، این شهرستان را قطب کشاورزی منطقه دانست و اظهارداشت: ۷۰ درصد شکر تولیدی کشور در خوزستان تولید می‌شود ولی زیرساخت توسعه ای یا تحقیقاتی در این خصوص در منطقه وجود ندارد به همین منظور پیشنهاد شد دانشکده کشاورزی تحت عنوان گیاهان قندی در دزفول راه اندازی شود..
وی  با اشاره به اخذ مجوز راه اندزی کانون قند و شکر کشور در دزفول افزود: با توجه به اینکه وزارت علوم نگران موازی کاری در این خصوص است پیشنهاد شد از ظرفیت های موجود استفاده  و دانشکده کشاورزی جندی شاپور اه اندازی شود. 
عصاری با بیان اینکه ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای راه اندازی مجتمع نوآوری و شکوفایی دانشگاه اختصاص یافته است، گفت: دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول ۹۰ هکتار است که در سه فاز  آماده سازی و محوطه سازی آن را شروع کردیم که  در فاز نخست  ۴۰ هکتار آن محوطه سازی  شد. 
وی افزود: کتابخانه دانشگاه با ۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع مساحت قرار است در کنار مسجد ساخته و تا سال آینده بهره برداری شود.

عصاری با اشاره به هفت برابر شدن بودجه این  دانشگاه از سال ۹۲ تاکنون گفت: تعداد دانشجویان دانشگاه جندی شاپور دزفول در این سال ۸۰۰ نفر بود که اکنون به ۲هزار و ۹۰۰ نفر  رسیده است.

رئیس شورای اسلامی شهر دزفول نیز در این نشست گفت: جندی شاپور به عنوان نخستین دانشگاه و خاستگاه علمی جهان از جایگاه ویژه ای در مجامع علمی برخوردار بوده و یکی از افتخارات شهرستان دزفول است.
سیدمصطفی عظیمی فر افزود: دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در سالهای اخیر، به عنوان قطب علمی، پژوهشی و فنآوری در سطح منطقه تبدیل شده و  ظرفیت‌های علمی این شهر را نمایان کرده است.
رییس شورای اسلامی شهر دزفول ضمن قدردانی از  اعضای هیات علمی و کارکنان این دانشگاه، آمادگی کامل شورای اسلامی شهر را برای تعامل هرچه بیشتر با دانشگاه اعلام کرد.

عزت الله حاجیوند رشیدی نایب رییس شورای اسلامی شهر دزفول نیز با انتقاد از برخی تحلیل‌های نادرست رسانه‌ها گفت: یکی از فعالان رسانه ای دزفول به صورت غیرمجاز فعالیت کرده و توهین‌هایی را علیه اعضای شورای شهر روا داشته است
وی خواستار برخورد جدی و قانونی دستگاه قضایی و اداره ارشاد با رسانه هایی شد که جو شهرستان را متشنج می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها