‌بازار سرمایه،  یکی از منابع اصلی تامین مالی در بودجه ۱۴۰۰

تهران - ایرنا - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در بودجه ۱۴۰۰ حدود ۹۵ هزار میلیارد تومان عرضه سهام دیده شده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، «محمدرضا پورابراهیمی« عصر امروز (چهارشنبه) در سمینار تخصصی بررسی لایحه بودجه و تاثیر آن بر بازار سرمایه کشور گفت: در بودجه ۱۴۰۰ حدود ۹۵ هزار میلیارد تومان عرضه سهام دیده شده است.

وی افزود: همچنین پیشنهادی مطرح شده است مبنی بر اینکه اگر اوراق سلف نفتی در سررسید خود به تسویه کالایی منجر شود، راهکاری برای افزایش فروش نفت خواهد بود و به طور قطع به ظرفیت‌سازی در حوزه فرآورده‌ها نیز کمک می‌کند.

به گفته پورابراهیمی، راه‌اندازی پالایشگاه‌های کوچک هم سرعت خواهد گرفت و علاوه بر آن ۱۵ درصد افزایش ظرفیت برای پالایشگاه‌های فعلی در بخش فرآورده‌ها  پیش‌بینی شده است که این فرآورده ها ارزش افزوده بالایی برای کشور ایجاد می‌کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: افزایش عرضه و فروش نفت در بورس انرژی و مولدسازی دارایی‌های دولت از دیگر اقدامات و راهکارهایی است که به تحقق پیش‌بینی‌های درآمدی بودجه کمک خواهد کرد و مجلس هم آماده هرگونه همکاری  و مساعدت در این  زمینه است.

پور ابراهیمی در ادامه از طراحی سامانه نظارت لحظه‌ای و برخط بر فرآیند اجرای بودجه خبر داد و گفت: هم اکنون ساختار نظارتی مجلس بر اجرای بودجه یک ساختار سنتی و درواقع یک سامانه نظارتی پس از وقوع است که در قالب گزارش سالانه تفریغ بودجه اعمال می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

سرخط اخبار اقتصاد