۱۰ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۱
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 84167798
۱ نفر

برچسب‌ها

درمان ۱۱۰۰ معتاد در مراکز درمانی و اقامتی پاکدشت

تهران- ایرنا- رئیس بهزیستی پاکدشت گفت: از ابتدای امسال تا کنون، یکهزار و ۱۰۰ نفر معتاد با حضور در مراکز درمانی و اقامتی بهبودی پاکدشت، بر این بلای خانمان سوز غلبه کرده و به دامان جامعه بازگشتند.

محمود برزگر روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: شهرستان پاکدشت از ۴ مرکز غیردولتی درمان و بازتوانی سرپایی معتادان و ۱۲ مرکز اقامتی بهبود و بازتوانی افراد با اختلال مصرف مواد مخدر برخوردار است که این مراکز علاوه بر ارائه خدمات درمانی و روانشناسی، پیگیری و خدمات پس از درمان معتادان نیز ارائه می‌دهند.
وی گفت: از مجموع ۱۲ مرکز اقامتی، ۱۱ مرکز مخصوص آقایان و یک مرکز مخصوص بانوان است.
وی افزود: مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی معتادان با کسب مجوز از بهزیستی و با مشارکت معتادان بهبود یافته فعالیت کرده و افراد را تحت درمان سم‌زدایی، خانواده درمانی و گروه درمانی قرار می‌دهند.
وی اظهار داشت: یکی از راهبردهای مهم در حوزه پیشگیری اولیه از ابتلا به اعتیاد، انتشار اطلاعات و آگاه‌سازی جامعه از اثرات سوء مصرف مواد مخدر است که این مهم نقشی موثر در ارتقای دانش شهروندان و جلوگیری از ابتلای آنان به مواد مخدر دارد.
برزگر از ارائه خدمات ویژه به افراد گروه هدف، ارائه خدمات درمان‌های دارویی و غیردارویی، خدمات پزشکی، امور روانشناختی و مددکاری معتادین به عنوان بخشی از خدمات مراکز اقامتی ترک اعتیاد پاکدشت یاد کرد.
وی گفت: در حوزه پیشگیری نیز چهار دفتر شامل دفتر مشاوره و امور روانشناختی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، پیشگیری از معلولیت‌ها و دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد با استفاده از توان کارشناسان، خدمات ویژه‌ای به مراجعین ارائه می‌دهند.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است .
هم اکنون ۲۵ هزار نفر در قالب ۶ هزار خانواده از خدمات حمایتی بهزیستی پاکدشت برخوردارند که از این تعداد، ۴ هزار و ۷۰۰ نفر دارای معلولیت‌های ذهنی، جسمی، حسی و حرکتی و مابقی افرادی نظیر زنان سرپرست خانوار، فرزندان ایتام و چندقلوها هستند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها