۳۰ خدمت تامین اجتماعی غیرحضوری ارائه می‌شود

مشهد- ایرنا- مدیر کل تامین اجتماعی خراسان رضوی گفت: براساس طرح کشوری ۳۰۷۰ تامین اجتماعی تا بهمن ماه امسال ۳۰ خدمت این سازمان غیرحضوری ارائه خواهد شد که کاهش سالانه ۷۰ میلیون مراجعه در کشور را به دنبال دارد.

سید محسن نظام خیرآبادی روز چهارشنبه در دهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با حضور مشاور و نماینده وزیر تعاون در مشهد برگزار شد افزود: این طرح از اواخر آبان ماه آغاز شده و در هر هفته ارائه چند خدمت این سازمان غیرحضوری می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از این طرحها خرید سنوات خدمت سربازی است که به صورت غیرحضوری و ثبت درخواست و محاسبه نقد یا اقساط آن به سابقه بیمه متقاضیان افزوده می‌شود. همچنین درخواست کمک هزینه ازدواج نیاز به مراجعه حضوری ندارد و با هماهنگی به عمل آمده با ثبت احوال، هر ازدواج که ثبت و گزارش آن ارسال می‌شود در صورت دارا بودن شرایط از این تسهیلات برخوردار می‌شود. 

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی گفت: تامین اجتماعی این استان  ۲۵۰ هزار نفر مستمری بگیر و ۹۰۰ هزار نفر بیمه شده دارد که با احتساب افراد تابعه آنها ۲ میلیون و ۴۸۰ هزار نفر در این استان زیرپوشش این بیمه قرار دارند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی هم گفت: در این استان ۶ میلیون و ۷۶۸ هزار نفر زندگی می‌کنند که ۵۱ درصد مرد و ۴۹ درصد زن هستند. همچنین ۷۳ درصد جمعیت شهری و ۲۷ درصد روستایی می‌باشند.

حمیدرضا پناه با بیان اینکه بر اساس اعلام مرکز آمار، نرخ بیکاری این استان در تابستان ۵،۷ درصد و میزان مشارکت اقتصادی ۴۲.۴ بوده است افزود: همچنین بیشترین میزان اشتغال استان در بخش خدمات به میزان ۴۹.۹ درصد و پس از آن صنعت با ۳۲.۲ درصد و کشاورزی به میزان ۱۸ درصد است.

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون هم گفت: حدود ۵۰ درصد جمعیت استان جامعه مخاطب زیرمجموعه وزارت تعاون هستند که اقشار مختلف از کارگر، بیمه شده، بازنشسته، افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و بیمه عشایری و روستایی را شامل می‌شوند.

کریم یاوری افزود: به این جامعه بزرگ خدمات متنوع ارائه می‌شود که شایسته قدردانی است و هرچند در مسیر کار با دشورای مواجه می‌شویم اما یکی از وظایف ما جلب رضایت خدمات گیرندگان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها