دیوار نگاره شهید سلیمانی در غرب تهران رونمایی شد

تهران_ ایرنا_ همزمان با اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی به همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران و شهرداری منطقه ۵ از دیوارنگاره سردار دل ها در یکی از قدیمی ترین معابر منطقه ۵ رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، امروز/ جمعه/ همزمان با اولین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی منطقه ۵ تهران حال و هوای دیگری داشت چرا که قرار بود این دیوارنگار تمثال سردار دل ها در این منطقه رونمایی شود.

شهردار منطقه ۵ تهران در مراسم رونمایی از این دیوارنگار در سخنانی گفت: شهید قاسم سلیمانی سال های سال در خدمت مردم، نظام و کشور بود و به همین منظور نام این شهید والامقام جاودانه خواهد ماند.

محمود کلهری افزود: این شهید بدست استکبار ظالم شهید شد و اگر دشمن می دانست خون این شهید اینقدر جاودانه و ماندگار می شود هیچ وقت دست به اقدام خبیثانه نمی زد.

وی در مورد شیوه  اجرای  این دیوارنگاره افزود: در این تکنیک از سرامیک و لیزرهای مخصوص جهت چسبندگی بهتر رنگ استفاده شده که نهایتا قطعات بر روی آن چاپ و نصب شد که این دیوارنگاره در ۱۵ روز و در کمترین هزینه در یکی از قدیمی ترین معابر منطقه ۵ جانمایی شد.

شهردار منطقه ۵ تهران تاکید کرد: همه ما باید تلاش کنیم که به سهم خود قدمی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ترویج  منویات آن شهید بزرگوار در سطح شهر تهران برداریم.

همچنین عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در این مراسم گفت: حاج قاسم سلیمانی متعلق به کل آحاد مردم است.

محمد سالاری افزود: مکتب حاج قاسم در دل آحاد مردم جای دارد و برگزاری مراسمات این شهید باید مردمی و خودجوش برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: حاج قاسم بدلیل اینکه از خود مردم بود و در مسایل و مشکلات مردم آگاه و در حال رسیدگی بود این چنین این شهید جاودانه شد و به یک میراث ارزشمند برای کشور تبدیل شد که باید همه تلاش کنیم و از این میراث تاریخی حفاظت کنیم.

همچنین دیگر عضو شورای شهر تهران نیز در این مراسم با اشاره به حضور میلیونی مردم تهران و سایر شهرهای کشور در مراسم تشییع این شهید والامقام اظهار داشت: حاج قاسم در دل مردم جوشیده بود به همین منظور مردم این چنین حماسه ای خلق کردند.

مجید فراهانی افزود: حاج قاسم در دوران دفاع مقدس و همچنین در دوران نبرد با داعش و استکبار همیشه پیشقدم بود و شجاعت و در خدمت مردم بودن نام و شخصیت حاج قاسم سلیمانی را جاودانه کرد.

به گزارش ایرنا، مراسم رونمایی از این دیوارنگاره امروز / جمعه با حضور مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) محمد سالاری و مجید فراهانی از اعضای شورای شهر تهران و همچنین برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها