۲ کانکس برای برپایی کلاس درس به منطقه عشایری سوسن ایذه منتقل شد

اهواز - ایرنا - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: ۲ کانکس برای برپایی کلاس درسی دانش آموزان عشایری، که با مشارکت بنیاد خیریه نیکروان تهیه شده بود به روستاهای پلم مراب سیاه و سرتنگ فافر بخش سوسن ایذه منتقل شد. 

به گزارش ایرنا علی قربانی روز چهارشنبه در آیین اهدای ۲ کانکس آموزشی بیان کرد: این ۲ روستا در منطقه کوهستانی و سخت گذر مرز خوزستان و چهارمحال و بختیاری واقع شده‌اند که هر کدام به طول هشت کیلومتر فاقد جاده هستند و شرایط اولیه ساخت و ساز که آب و برق است در این مناطق فراهم نبود. 

وی ادامه داد : با پیگیری مستمر، انتقال هوایی ۲ دستگاه کانکس توسط بالگرد هلال احمر و با کمک بسیج سازندگی سپاه پاسداران انجام شد تا ۲۱ دانش آموز در روستای عشایری پلم مراب سیاه و ۱۰ دانش‌آموز در روستای سرتنگ فافر در بخش سوسن که فاقد فضای آموزشی بودند از این پس در شرایط مناسبی به تحصیل علم  ادامه دهند.

در چند سال اخیر طرح های مختلفی با همکاری استانداری خوزستان، خیران و اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان در مناطق محروم آموزشی این استان انجام و یا در حال انجام است.

انتقال مدارس کانکسی از شهر به روستا و جایگزینی آنها به جای مدارس چادری از طرح هایی است که در خوزستان در حال انجام است.

همچنین مقرر شده که در مدت سه سال یک هزار و ۳۰۰ مدرسه سنگی در خوزستان برچیده ، و مدارس ساختمانی و کانکسی جایگزین آنها شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها