حمایت از ولایت و امامت از مهمترین جلوه‌های‌ سردار سلیمانی بود

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین گفت: سردار سلیمانی در حمایت از ولایت و امامت با قدرت پای کار بود و این موضوع، یکی از جلوه‌های شخصیت آن شهید والامقام را تشکیل می‌داد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز چهارشنبه در وبیناری که به مناسبت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س)، بزرگداشت ۹ دی و سالروز شهادت سردار سلیمانی در دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین برگزار شد، درباره عظمت و بزرگی سردار سلیمانی، اظهار داشت: این شهید بزرگوار، فتنه را به خوبی می‌شناخت و تمام تلاش خود را برای حمایت از ولایت و امامت انجام می‌داد.

امام جمعه شهر قزوین عنوان کرد: سردار سلیمانی همان توجهی که به شیعیان نجف داشت، به ایزدی‌های عراق و مسیحیان نیز داشت و هیچ گاه نگاه جناحی و سیاسی در مسائل نداشت و کاملا در راستای دستورهای دین و قرآن در حمایت از مستضعفان گام بر می‌داشت.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه اسلام دین صلح و آرامش است، خاطرنشان کرد: زمین با ظهور امام زمان(عج) و عدل و داد مطهر خواهد شد و به امنیت و صلح می‌رسد و در روایات و احادیث نسبت به حفظ صلح، امنیت و آرامش تأکید بسیاری شده است.

وی افزود: اما همین دین وقتی به فتنه و فتنه‌انگیزان می‌رسد، تأکید می‌کند که فتنه‌انگیزان باید کشته شوند تا آرامش و امنیت حفظ و مداومت داشته باشد و از بین رفتن فتنه‌گران در راستای حفظ صلح، آرامش و امنیت است.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به اینکه قرآن، نهج البلاغه و روایات درباره فتنه صحبت‌های بسیاری کرده‌اند، عنوان کرد: یک نگاه این است که همه آدم‌ها در معرض فتنه قرار دارند و میزان و تراز آدم‌ها در فتنه‌ها مشخص می‌شود و در شرایط فتنه است که صداقت و راستی انسان رخ می‌نماید.

امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه به فرموده خداوند انسان‌ها در تمام دوران زندگی خود بارها در معرض فتنه قرار می‌گیرند تا صادقان از غیر صادقان مشخص شوند، ادامه داد: خداوند انسان‌ها را به دنیا آورد تا با اتفاقات خیر و شر بیازماید و گوهر وجودی انسان را آشکار کند و امتحان‌های الهی فرصتی برای رشد و کمال انسان است.

وی تأکید کرد: نباید اجازه دهیم تا ابزار فتنه دیگران قرار گیریم و از سکوت و رفتار ما در دوران فتنه سوء استفاده شود چون خداوند متعال تأکید کرده که فتنه فقط دامن فتنه‌گران را نمی‌گیرد بلکه دامن سکوت کنندگان را نیز می‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه طبق آیات قرآن، فتنه از قتل شدیدتر و بزرگ‌تر است، گفت: وقتی فتنه‌ای مانند داعش به پا شد، امنیت، رعب و وحشت حاکم گردید و نوامیس به مخاطره افتادند و علاوه بر آن قتل و کشتار هم اتفاق افتاد و این‌ها نشان می‌دهد که فتنه از قتل شدیدتر و بزرگ‌تر است.

آیت‌الله عابدینی اظهار داشت: امام علی(ع) فرموده که هواهای نفسانی عامل پیدایش فتنه است و آدم‌ها برای هواهای نفسانی دیگران به میدان فتنه می‌آیند و این یکی از انگیزه‌های فتنه است و برای رسیدن به اهداف خود، بدعت‌هایی که خلاف کتاب خداست را مطرح می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه خداوند هیچگاه به کافران اجازه نداده که بر مؤمنان مسلط شوند و سلطه اجانب را نمی‌پذیرد، افزود: خدا فرموده کسی حق ندارد کافران را به عنوان دوست و هم‌پیمان بپذیرد و ما با دنیا تعامل داریم اما در ادبیات جهان نمی‌توان گفت که دنیا به آمریکا ختم می‌شود و باید بسیار گسترده‌تر و فراتر از این مرزبندی، تعامل با دنیا را مورد توجه قرار دهیم.

امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه خداوند فرموده به منافقان عذاب بزرگ را بشارت بدهید، تصریح کرد:منافقان آنهایی هستند که به جای رفاقت با مؤمنان با کافران رفاقت می‌کنند که در این زمینه مقام معظم رهبری تأکید کردند که مذاکره را بین خودتان داشته باشید تا اختلافات کنار رود و با وحدت و یکپارچگی مشکلات را از پیش روی کشور بردارید و این چیزی است که مسئولان می‌باید در دستور کار قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: در متون دینی تأکید شده است که در جامعه محبان اهل بیت(ع) کسانی هستند که از نظر فتنه از دجال هم بدتر هستند و مدام دنبال دوستی با دشمنان و دشمنی با دوستان هستند و در این شرایط، تشخیص حق از باطل سخت می‌شود و باید مراقب چنین شرایطی بود.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه حضرت زهرا(س) نقطه اتصال رسالت پیامبران با ائمه اطهار (ع) است، گفت: همانطور که رسالت نبی مکرم اسلام جهانی بود، رسالت ائمه اطهار(ع) نیز جهانی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها