نیروی دریایی پاکستان سامانه موشکی زمین به هوا آزمایش کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - نیروی دریایی پاکستان روز چهارشنبه از آزمایش موفقیت آمیز سامانه دفاع موشکی زمین به هوا توسط بخش پدافند هوایی خود خبر داد.

در بیانیه اداره امور رسانه‌ای نیروی دریایی پاکستان در اسلام‌آباد که یک نسخه آن در اختیار دفتر ایرنا قرار گرفت، آمده است: آزمایش سامانه موشکی زمین به هوا طی مراسمی با حضور دریادار «امجد خان نیازی» فرمانده نیروی دریایی پاکستان صورت گرفت.

نیروی دریایی پاکستان با اشاره به نمایش چشمگیر قدرت شلیک موشک‌های سامانه دفاعی به اهداف فرضی، تاکید کرد: این آزمایش با هدف تقویت هرچه بیشتر ظرفیت‌ها و توانایی جنگی نیروی دریایی کشور انجام شد.

نیرو دریایی پاکستان اوایل سال جاری نیز اقدام به آزمایش چند فروند موشک ضدکشتی در آب‌های آزاد شمال دریای عمان (دریای عرب) کرد.

پاکستان در زمینه تولید موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای به موفقیت‌های زیادی دست یافته است.

این کشور انواع موشک کروز «بابر» را در اختیار دارد که از زمین و دریا به سمت هدف شلیک می‌شوند. همچنین به تازگی پیشرفته‌ترین مدل موشک کروز با نام «رعد» نیز در اختیار ارتش این کشور قرار گرفته است که قابلیت شلیک از جنگنده به سمت هدف را دارد.

دریادار «نیازی» فرمانده نیرو دریایی پاکستان که در مراسم آزمایش سامانه موشکی حضور داشت، گفت: نیروهای این کشور آماده مقابله با هر نوع تهاجم خارجی به قلمرو آبی پاکستان هستند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار جهان