۱۰ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۱
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84167742
۰ نفر

برچسب‌ها

موشک سوخت جامد ساخت چین با موفقیت آزمایش شد

تهران- ایرنا- نخستین آزمایش میدانی اولین موتور موشکی سوخت جامد سه قطعه ای چین با هدف انجام ماموریت های فضایی، امروز چهارشنبه در «شی‌آن» واقع در شمال غرب چین با موفقیت انجام شد.

به گزارش ایرنا از گلوبال تایمز، این آزمایش بزرگ ترین و قدرتمندترین آزمایش موتورهای موشکی سوخت جامد چند قطعه ای در چین محسوب می شود که تاکنون اجرایی شده است.

بر این اساس، در پس زمینه توسعه سریع چین در عرصه تکنولوژی های فضایی، بوسترها و تقویت کننده های جدید موشک های سوخت جامد این قابلیت را دارند که در موشک های سنگین و بزرگ و با هدف تامین نیازهای متنوع در مسیر توسعه و پیشرفت عرصه تجهیزات فضایی، فرود سفینه های سرنشین دار روی سطح کره ماه و اکتشافات عمیق در فضا به کار گرفته شوند.

داده های مربوطه حاکی از آن است که بوستر موشک سوخت جامد قطعه ای، یک موتور موشکی با سوخت جامد است که به چندین قطعه تقسیم شده و هر قطعه پوسته، ساختار «آدیاباتیک» و ستون شارژ پیشران خاص خودش را دارد.

این آزمایش، بدنبال تست موفقیت آمیز حرارتی زمین بوستر و تقویت کننده موشک بزرگ ۲ قطعه ای و ۳ متری سوخت جامد تولید شده توسط شرکت علوم و فناوری هوا فضای چین در آگوست سال ۲۰۱۶ میلادی، به معنای یکی دیگر از تحولات برجسته در حوزه توسعه موشکی چین است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار جهان