چهارمین مرحله رزمایش همدلی و احسان در فردیس آغاز شد

کرج-ایرنا- رزمایش همدلی و احسان با هدف توزیع ۲ هزار و ۵۰۰ هزار بسته مواد غذایی بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا توسط سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در شهرستان فردیس آغاز شد.

امام جمعه شهرستان فردیس در رزمایش همدلی و احسان که عصر چهارشنبه  در مصلای امام خمینی(ره) این برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی  و دهه بصیرت افزود: انفاق و احسان به افراد ناتوان مالی کار ارزشمند و خداپسندانه ای است که شهید سلیمانی در این مسیر گام برداشت .

حجت الاسلام علی اکبر ایمانی افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون گروه های جهادی در کنار مسوولان در صحنه حضور داشتند تا به افرادی که براثر کرونا  آسیب دیده اند یاری برساند.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف بزرگ رزمایش احسان و همدلی همه ما لبیک گوی فرمان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) هستیم، اظهار داشت: قرار گاه احسان و همدلی با مشارکت امام جمعه در شهرستان فعال شده تا به کمک افراد بی بضاعت بشتابند.

امام جمعه شهرستان فردیس گفت: کمیته امداد امام(ره)،مراکز خیریه،سپاه،بسیج،شهرداری و شورا و همه کسانی که در این رزمایش همکاری می کنند تا توزیع بسته های معیشتی به بهترین شکل ممکن و با رعایت حفظ کرامت انسانی انجام می پذیرد.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان البرز و غرب تهران نیز گفت:  پس از سخنرانی مقام معظم رهبری در آستانه ماه مبارک رمضان امسال ، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در اجرای تصمیمات قرارگاه رزمایش مومنانه، با اجرای رزمایش همدلی و احسان برای ارائه کمک های مومنانه به مردمآسیب دیده از کرونا طی ۱۰ ماه گذشته بیش از ۱۰ میلیون بسته مواد غذایی و پروتئینی در کشور توزیع کرده است.

محمدمهدی پورسلیمانی افزود:  در مرحله اول در استان البرز ۱۵ هزار بسته معیشتی، مرحله دوم بیش از ۳۰ هزار بسته پروتئینی و مرحله سوم ۳۰ هزاربسته احسان و سلامت توزیع شد  و در  مرحله چهارم ۲۳ هزار بسته مواد غذایی در البرز توزیع می شود.

وی اظهار داشت: گروه های جهادی، بسیج، سپاه و نیروی انتظامی در این رزمایش ستاد فرمان حضرت امام را همراهی کردند و طلاب حوزه های علمیه در خط سلامت به  امر درمان در تغسیل فوتی های کرونایی اهتمام داشته اند. 

وی افزود: به دلیل اینکه بسته های معیشتی سریع تر به دست افراد نیازمند برسد قرار گاه های جهادی  در مراکز شهرستان ها با محوریت ائمه جمعه فعال شد.

وی با اشاره به اقدام بزرگ ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در زمینه تولید ماسک، گفت: در ابتدای شیوع  ویروس کرونا کشور با کمبود ماسک مواجه بود و طی ۲۳ روز کارخانه تولید ماسک در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ایجاد شد و این اقدام از طریق گروه های دانش بنیان نبال شد.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان البرز و غرب تهران گفت:  امروز تولید واکسن کرونا ایران اسلامی با وجود تحریم ها افتخاری بزرگ برای میهن اسلامی است  که دراین زمینه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) پیشگام بوده است .

پورسلیمانی افزود: ۶۰ هزار ایرانی برای  اعلام آمادگی به تزریق این واکسن اعتماد خود را به دانش جوانان کشور نشان دادند و  باعث افتخار است اولین فردی  که واکسن کرونا  را دریافت کرد  دختر رییس ستاد اجرایی فرمان امام بودند.

فرمانده سپاه ناحیه امام رضا(ع) شهرستان فردیس نیز گفت که از بدو تشکیل انقلاب اسلامی حوادث زیادی از جمله فتنه ۸۸ در کشور اتفاق افتاد که این فتنه  صدمات و خسارات زیادی وارد کرد.

سرهنگ احسان علیزاده افزود:  مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیر بر استمرار راه دفاع مقدس  و مکتب  شهید سردار سلیمانی  تاکید داشتند.

وی افزود: مردمداری  یکی از مقوله های کمک به نیازمندان است  و حاج قاسم سلیمانی در شهر حلب مردم را جابجا می کرد و به فکر اسکان و آذوقه مردم بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها