نمایش آثار هنری جانباز حسین نیک طلب در موزه مرکزی شهدا

تهران - ایرنا - آثار هنرمند جانباز «حسین نیک طلب» در موزه مرکزی شهدا با حضور معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید به نمایش گذاشته شد.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا،‌ سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و رحیم نریمانی مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران و خانواده شهید «غلامرضا چاغروند»، روز چهارشنبه از آثار هنرمند جانباز حسین نیک طلب در گالری موزه مرکزی شهدا بازدید کردند.

در گالری موزه مرکزی شهدا، مجموعه آثار هنرمند «حسین نیک طلب» نخبه هنری جامعه ایثارگری و همسرش تابلوهایی از سنگ‌های با ارزش عقیق و فیروزه نیشابور و پارچه که به سبک کلاژ پارچه، به نمایش گذاشته شده است.

موزه مرکزی شهدا در خیابان طالقانی تهران پذیرای مردم شهید پرور در راستای ومعرفی شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس ، شهدای امنیت و شهدای مدافع حرم است.

آثار هنری جانبازان منحصر به فرد است

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این بازدید با اشاره به اهمیت آثار ایثارگران گفت: نمونه این کارها را جایی ندیده‌ام، این هنر باید در جای خود بنشیند و دیده شود.

سردار سلیمانی ضمن تحسین این هنرمند و همسرش افزود: این کارها بسیار منحصر به فرد است و نمی‌شود روی آنها قیمت گذاشت.

آثار هنرمند جانباز نیک طلب  مورد تایید استاد فرشچیان 

رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این بازدید اظهار کرد: کارهای این هنرمند ایثارگر شناخته شده کشور و همسرش بسیار ارزشمند است که استاد فرشچیان کارهای وی را تأیید کرده است.

برگزاری کلاس‌هایی رایگان برای جامعه ایثارگری

نیک طلب در این مراسم ضمن معرفی آثار خود و توضیحاتی درباره آنها گفت: از کودکی به کار هنری علاقه داشتم و کنار پدرم کار هنری انجام می‌دادم. برای هر تابلو مدت طولانی وقت می‌گذارم و از نتیجه کار لذت می‌برم. همچنین افتخار این را داشتم در دیداری خصوصی پنج تابلو از کارهایم را به مقام معظم رهبری تقدیم کنم.

این جانباز هنرمند اهل نیشابور افزود: حاضرم کلاس‌هایی رایگان برای جامعه ایثارگری برگزار کنم تا این هنررا ادامه پیداکند.

تابلو فیروزه متبرک به صلوات خاصه امام رضا(ع)

 در بخشی از این بازدید، سردار سلیمانی به همراه حاضران در کنار تابلو فیروزه متبرک به صلوات خاصه امام رضا(ع) که نیک طلب از آن به عنوان سردار آثار خود نام برد عکس یادگاری گرفتند.

نریمانی همچنین با خانواده شهید غلامرضا چاغروند دیدار کرد و پیشنهاد ایجاد غرفه‌ای با یادگاری‌های به جای مانده از شهید مطرح که با استقبال خانواده این شهید بزرگوار مواجه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار جامعه