۱۰ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۷
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84167715
۰ نفر

برچسب‌ها

دولت هادی مدعی دست داشتن انصارالله در انفجار عدن شد

تهران-ایرنا- مقام های دولت یمنی وابسته به ریاض به ریاست عبدربه منصور هادی مدعی دست داشتن جنبش انصارالله یمن در انفجار امروز فرودگاه عدن شدند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از رویترز، مسئولان دولت جدید منصور هادی که دست نشانده امارات و عربستان است، مدعی شدند که جنبش انصارالله یمن در حادثه انفجار امروز فرودگاه بین المللی عدن دست داشته است.

در همین ارتباط، معین عبدالملک نخست وزیر دولت هادی در توئیتی گفت که در این انفجار به هیچ یک از اعضای کابینه آسیبی وارد نشده است.

از سوی دیگر، معمر الاریانی وزیر اطلاع رسانی دولت جدید منصور هادی در صفحه توئیتر خود انصارالله را به دست داشتن در انفجار فرودگاه عدن متهم و تاکید کرد که همه اعضای دولت در سلامتی کامل به سر می‌برند.

منابع بیمارستانی یمن تعداد کشته‌های ناشی از وقوع این انفجار را 10 نفر اعلام و عنوان کردند که با توجه به وخامت اوضاع جسمانی برخی از زخمی ها احتمال افزایش تعداد تلفات وجود دارد.

شبکه خبری اسکای نیوز گزارش داد که دو انفجار در فرودگاه عدن به وقوع پیوسته و در این عملیات از راکت و کاتیوشا استفاده شده است .

امروز همزمان با ورود اعضای دولت جدید عبدربه منصور هادی به فرودگاه بین‌المللی عدن، انفجار مهیبی در فرودگاه رخ داده است.

اعضای دولت جدید به ریاست عبدربه منصور هادی امروز برای برگزاری اولین نشست خود وارد شهر عدن مرکز جنوب یمن شدند.

دولت جدید منصور هادی به ریاست معین عبدالملک که دست نشانده عربستان و امارات است روز شنبه گذشه در مقابل عبد ربه منصور هادی در مقر اقامتش در ریاض سوگند یاد کرد.

تشکیل دولت جدید منصور هادی مطابق با توافق ریاض انجام شد که یک سال پیش به منظور پایان دادن به اختلافات بین دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب و بر اساس ابتکار عمل شورای همکاری خلیج فارس امضا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار جهان