تالارهای پذیرایی همدان از پرداخت حق عضویت معاف شدند

همدان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: تالارهای پذیرایی به دلیل رکود و تعطیلی ناشی از محدودیت های اعمال شده برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا، از پرداخت حق عضویت اتحادیه‌های صنفی معاف شدند.

به گزارش ایرنا، «حمیدرضا متین» روز چهارشنبه در جلسه کمیسیون نظارت بر اصناف شهر همدان، اظهار داشت: برهمین اساس رسته های شغلی تالار پذیرایی، چایخانه و قهوه خانه های سنتی و چلوکبابی ها از پرداخت حق عضویت اتحادیه در سال جاری معاف هستند.

وی افزود: همه گیری ویروس کرونا موجب شد برای شکست چرخه انتقال آن، فعالیت برخی مشاغل تا اطلاع ثانوی تعطیل شود که تالارهای غذاخوری و پذیرایی از جمله این اصناف محسوب می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: طولانی شدن ممنوعیت فعالیت، حیات اقتصادی این صنف را با چالشی جدی مواجه کرده که نیازمند حمایت بیشتری هستند.

متین، همچنین از افزایش ۱۵ درصدی حق عضویت برخی اتحادیه های صنفی این شهر خبر دارد و افزود: این افزایش بر اساس تقاضای ۳۵ اتحادیه صورت گرفت که اعضای کمیسیون به آن رای موافق دادند.

او خاطرنشان کرد: از این پس رسته تولید پوشاک صادراتی به اتحادیه صنف خیاطان و تولید دستگاه ضدعفونی به اتحادیه فروشندگان لوازم الکترونیکی الحاق می شود و متقاضیان برای صدور مجوز به اتحادیه های یاد شده مراجعه کنند.

شهر همدان دارای ۳۰ هزار واحد صنفی است که تحت نظر ۵۰ اتحادیه فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها