مناطق برتر تهران در مدیریت بحران معرفی شدند

تهران- ایرنا- سرپرست معاونت آمادگی، مقابله و پدافند غیر عامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: نتایج ارزیابی در فصل پائیز عملکرد ستادهای مدیریت بحران مناطق ۲۲ گانه شهر تهران اعلام شد.

به گزارش ایرنا، اسماعیل سلیمی روز چهارشنبه در جلسه ادواری شورای دبیران ستادهای مدیریت بحران مناطق ۲۲ گانه که به صورت مجازی برگزار شد، گفت: عملکرد ستادهای مدیریت بحران مناطق بر اساس شاخص های تعیین شده در حوزه های پیشگیری، آمادگی، آموزش، مرکز عملیات اضطراری (EOC)، روابط عمومی و انجام اقدامات شاخص در سه ماهه سوم سال (فصل پاییز) مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: بر اساس این ارزیابی، عملکرد ستادهای مدیریت بحران مناطق ۱۱، ۱۶، ۱، ۶، ۴، ۱۰ و ۸ در سطح عالی معرفی شد.

سلیمی با اشاره به شاخص های تعیین شده در هر حوزه گفت: برگزاری مانور در حوزه آمادگی، ثبت اطلاعات گودبرداری ها و پیگیری اجرای سند کاهش خطر پذیری محلات در حوزه پیشگیری از جمله شاخص های تعیین شده در ارزیابی عملکرد ستاد های مدیریت بحران مناطق به شمار می آید.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اجرای طرح مدرسه آماده در سطح مدارس شهر تهران، فعالیت خانه های دوام و ایمنی و مدیریت بحران ساختمان در حوزه آموزش و میزان مشارکت در انتشار تبلیغات و موضوعات آموزشی، تولیدات چند رسانه ای و خبر در حوزه روابط عمومی و اطلاع رسانی از جمله شاخص های تعیین شده در این ارزیابی می باشد.

سرپرست معاونت آمادگی، مقابله و پدافند غیر عامل سازمان مدیریت بحران شهر تهران افزود: سرعت اعلام حوادث و هشدار و ارائه گزارش ماهانه ایستگاه شتاب نگاری در حوزه مرکز EOC شهر تهران و استفاده از ظرفیت های مردمی و NGO ها از جمله شاخص های تعیین شده بشمار می آید.

وی در ادامه بر لزوم پیگیری، هماهنگی و ارتباطات مستمر ستاد های مدیریت بحران مناطق با استان های معین در زمان وقوع بحران تاکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها