صرفه جویی ۱۷۸ میلیون دلار ارز با تولیدات صنعتی استان مرکزی میسر شد

ساوه - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: تولیدات صنعتی کارخانه های این استان در سال جاری سبب ۱۷۸ میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور شد.

به گزارش ایرنا، «سعید جعفری»  روز چهارشنبه همراه با مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در حاشیه بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان شهر صنعتی کاوه به خبرنگاران گفت: امسال برای حمایت از صنایع استان مرکزی اعتباراتی در نظر گرفته شده است که برای بهرهه مندی از این منابع اطلاعات شرکت‌ها در حال جمع‌آوری است تا به بانک های عامل معرفی شوند.
وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان پرداخت شده است و  سال گذشته نیز بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در اختیار واحدهای تولیدی قرار گرفت.
به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی ۱۵۰ شرکت با قابلیت تولیدات دانش‌بنیان و همچنین ۷۰ واحد تحقیق و توسعه در سطح استان فعالیت دارند.
جعفری ادامه داد: صنعتگران استان مرکزی شرایط سخت تحریم را به فرصت تبدیل کرده اند و با تلاش آنها بخش عمده‌ای از اقلام وارداتی نیز در داخل تولید می‌شود.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۷۶۰ شرکت صنعتی با بیش از ۱۵۰ هزار نفر و بیش از ۶۰ هزار واحد صنفی  با فعالیت ۵۰۰ هزار نفر در سطح استان مرکزی فعال هستند که در کاهش نرخ بیکاری نقش بسزایی دارند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: استان مرکزی در زمره نخستین استان‌های کشور از نظر میزان اشتغال قرار دارد و با اختلاف پنج درصدی نسبت به میانگین کشوری در شرایط بهتری قرار دارد.

در شهر صنعتی کاوه واقع در ۱۰ کیلومتری شمال شهر ساوه حدود ۵۰۰ شرکت تولیدی و صنعتی فعالیت می کنند که بخش زیادی از آنها دانش بنیان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها