۱۰ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۴۳
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 84167691
۰ نفر

برچسب‌ها

یادواره شهدای قیام ۱۰ دی ورامین برگزار شد

تهران- ایرنا- همزمان با سالروز قیام خونین دهم دیماه سال ۵۷ مردم ورامین، یادواره سه شهید این قیام برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش ورامین در این مراسم که روز چهارشنبه و با حضور مسوولان و خانواده معظم شهدا در دبستان ۱۰ دی این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: قیام ۱۰ دی مردم ورامین نشان از اوج بصیرت و شناخت مردم این دیار از شرایط آن روز جامعه داشت که با وجود خفقان حاکم بر جامعه در راه حق و حقیقت پای در میدان گذاشته و جان خود را تقدیم اسلام کردند.

امیر محمدی افزود: مردم ورامین با قیام خونین ۱۵ خرداد سال سال ۴۲ و دهم دیماه سال ۵۷ ثابت کردند که در شناخت مسیر انقلاب همواره پیشگام بودند و ولایت‌مداری را به تمام معنا و با نثار خون خود عینیت بخشیدند.

وی گفت: سه شهید قیام دهم دیماه مردم ورامین ، از معلمان فعال در عرصه تعلیم و تربیت بودند که زندگی سراسر افتخار خود را به مبارزه علیه رژیم ستم‌شاهی سپری کردند و آن چنان به حرکت خود ایمان داشتند تا سرانجام در این مسیر، به فیض شهادت نائل آمدند.

وی اظهار داشت: مسیری که شهدای انقلاب اسلامی و قیام دهم دیماه سال ۵۷ مردم ورامین با خون خود ترسیم کردند، راه را برای تحقق آرمان‌های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی مشخص کرده و همه موظفیم تا با حرکت در این مسیر، پاسدار خون شهدا باشیم.

در این مراسم از خانواده شهدای قیام دهم دیماه ورامین تقدیر به عمل آمد.

در قیام دهم دیماه سال ۵۷ مردم ورامین، سه نفر از جوانان این دیار به نام‌های حسن کریمی، مسعود میرزائی پوئینک و محمد حسن شیرازی به دست عوامل ستم شاهی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها