ساخت ۱۰۷ واحد مسکونی برای معلولان در آذربایجان‌غربی به اتمام رسید

ارومیه- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه خانوارهای روستایی دارای ۲ معلول صاحب مسکن می‌شوند، گفت: تاکنون عملیات ساخت ۱۰۷ واحد مسکونی برای این افراد به اتمام رسیده است.

محمود بدلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای ساخت این واحدهای مسکونی، ۴۷ میلیارد ریال تسهیلات بانکی و کمک بلاعوض به متقاضیان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در راستای اجرای تفاهم نامه تامین مسکن برای خانوارهای دارای حداقل ۲ عضو معلول تاکنون ساخت ۱۳۶ واحد مسکن روستایی در این استان شروع شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی گفت: ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد مناطق روستایی و به ویژه تامین مسکن برای خانوارهای دارای حداقل ۲ عضو معلول و تحت پوشش بهزیستی از اساسی‌ترین اهداف بنیاد مسکن است.

بدلی اضافه کرد: بعد از شناسایی خانوارهای دارای ۲ معلول و بیشتر و در صورتی که نیاز به مسکن داشته باشند، با مشارکت و همکاری سازمان بهزیستی، بنیاد مستضعفان و دفتر مشارکت‌های مردمی و حساب ۱۰۰حضرت امام(ره) سرپناه مناسبی برای آنها احداث می‌‎شود.

وی بیان کرد: خانوارهایی که دارای ۲ عضو معلول هستند، یا توانایی تأمین زمین و احداث مسکن را ندارند، یا نیازمند تعمیر، تکمیل و لوله کشی گاز مسکن خود هستند، توسط این نهاد تا حد ممکن مساعدت می‌شوند.

به گزارش ایرنا، نزدیک به ۵۰ هزار معلول در آذربایجان‌غربی وجود دارد که اغلب آنها از محرومیت رنج برده و نیازهای مختلفی از جمله مسکن دارند.

آذربایجان غربی دارای سه میلیون و ۲۶۵ هزار نفر جمعیت است که ۳۴.۶ درصد از آن در مناطق روستایی سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها