حمایت از صنایع پیشرفته کشور به ۷۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

ساوه - ایرنا - مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای حمایت از صنایع و شرکت های دانش بنیان، استارتاپ ها و فنآورانی که تولیدات آنها طبق تعریف این وزارتخانه پیشرفته تلقی می شود، به اعتباری افزون بر ۷۰۰ هزار میلیارد ریال نیاز است.

به گزارش ایرنا، «رضا نقی پور اصل» روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از ۲ شرکت دانش‌بنیان شهر صنعتی کاوه (واقع در ۱۰ کیلومتری شمال شهر ساوه) به خبرنگاران گفت: امروز از ۲ شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه مواد اولیه ویژه تولید دارو بازدید کردیم که نیاز شرکت‌های داروسازی را تامین می‌کنند.
وی بیان کرد: این شرکت‌های دانش‌بنیان به همت جوانان خلاق استان مرکزی ایجاد و در حال حاضر به صورت سه شیفت مشغول فعالیت هستند.
 مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته وزارت صنعت، معدن اظهار داشت: شرکت‌های دانش‌بنیان در شرایط تحریم های ظالمانه،  مشکلات ارزی و  شیوع کرونا با تمام توان مشغول فعالیت هستند و معتقدیم که تحریم ها فرصتی برای کارآفرینان و تولیدکنندگان دانش بنیان کشور ایجاد کرد که با خودباوری وارد میدان شوند و دستاوردهای بزرگی را خلق کنند.
به گفته او، با توجه به شاخص‌های ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان، عمده تولیدات این واحدها از نوع پیشرفته بوده و صندوق حمایت از صنایع پیشرفته نیز با توجه به رسالت و وظایف خود طبق اساسنامه از این گونه شرکت‌ها حمایت می‌کند.


نقی‌زاده اصل افزود: ارائه تسهیلات ارزان قیمت و همچنین ضمانت ‌نامه برای عقد قرارداد به منظور تضمین کیفیت فعالیت از جمله سیاست‌های تشویقی در دستور کار است که امیدواریم این ارتباط دوسویه و در راستای توسعه پایدار تداوم یابد و به همین دلیل از کارآفرینان خلاق دعوت می کنیم که از مشوق ها و تسهیلاتی که دولت در این زمینه در نظر گرفته است، استفاده کنند.
وی عنوان کرد: تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان در صرفه‌جویی ارزی و کاهش واردات کشور نقش بسزایی داشته است و علاوه بر این باعث افزایش اشتغال در کشور می شود به عنوان مثال فعالیت چنین شرکت هایی در استان مرکزی یکی از دلایلی است که نرخ بیکاری این منطقه اکنون رقم ۶.۸ درصد است.

مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: سال گذشته ۱۰۵ شرکت دانش‌بنیان و در  ۹ ماهه امسال نیز ۸۷ شرکت دانش‌بنیان مورد حمایت این صندوق قرار گرفتند.
نقی زاده اصل از سازمان برنامه و بودجه درخواست کرد که در زمینه افزایش سرمایه صندوق‌های حمایتی توجه ویژه‌ای داشته باشد تا در راستای تقویت اقتصاد دانش‌بنیان گام های اساسی برداشته شود.
وی از حمایت یک هزار و ۸۳۳ طرح از ابتدای تاسیس این صندوق حمایتی خبر داد و گفت: به منظور رشد صادرات،  از سرمایه‌گذاری طرف های خارجی در شرکت‌های دانش‌بنیان نیز حمایت می شود.

شهرستان ساوه با بهره مندی از چهار شهر و ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی، محل فعالیت افزون بر ۶۰۰ کارخانه با اشتغال حدود ۴۵ هزار نفر است و به همین دلیل یکی از قطب های صنعتی کشور محسوب می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها