تبریک سال نوی پوتین به بایدن و ترامپ با چاشنی های سیاسی

مسکو - ایرنا - «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در پیام تبریک سال نو میلادی و اعیاد کریسمس به «جو بایدن» رئیس جمهوری منتخب آمریکا خواستار برقراری روابط براساس روحیه برابری و در نظر گرفتن منافع یکدیگر برای تقویت ثبات و امنیت در سطح منطقه ای و جهانی شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی کرملین، ولادیمیر پوتین در پیام سال نو و کریسمس به جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده خاطرنشان کرد که ویروس کرونا و سایر چالش هایی که جهان در سال گذشته با آن روبرو بود، نیاز به همکاری گسترده بین المللی دارد.

رئیس جمهوری روسیه ابراز اطمینان کرد که روسیه و ایالات متحده، با ایجاد روابط براساس روحیه برابری و در نظر گرفتن منافع یکدیگر، می توانند اقدامات زیادی برای تقویت ثبات و امنیت در سطح منطقه ای و جهانی انجام دهند.

رئیس دولت روسیه همچنین در پیامی به دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی ایالات متحده آمریکا اعیاد کریسمس و سال نو میلادی را تبریک گفت.

پوتین همجنین در پیام تبریک سال نو میلادی و کریسمس برای سران دیگر کشورها و دولتها از جمله  شی جین پینگ رئیس جمهوری چین و رجب طیب اردوغان  رئیس جمهوری ترکیه خواستار گسترش روابط و همکاری ها در سال ۲۰۲۱ میلادی شد.   

ولادیمیر پوتین همچنین در پیام تبریک به شی جین پینگ رئیس جمهور جمهوری خلق چین به مناسبت سال نو  اظهار داشت که در سال آینده روابط روسیه و چین از همکاری جامع و تعامل استراتژیک به طور پویا ادامه می یابد.

 در پیام پوتین به شی جین پینگ آمده است، با وجود مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا، حفظ روابط تجاری و اقتصادی در سطح بالا امکان پذیر بود.

رئیس جمهوری روسیه همچنین اشاره کرد که مسکو و پکن از نزدیک تلاش های خود را برای پرداختن به موضوعات اصلی دستور کار منطقه ای و جهانی هماهنگ کرده و با هم در چارچوب انجمن های سازمان ملل و سازمان همکاری شانگهای و بریکس عمل کردند.

وی در پیام تبریک خود گفت: «من مطمئن هستم که سال آینده با دستاوردهای جدید در کار مشترک برای توسعه طیف وسیعی از روابط دو جانبه با توجه به پیمان همسایگی، دوستی و همکاری، بیستمین سالگرد این همکاری ها جشن گرفته خواهد شد.»

 پوتین در تبریک سال ۲۰۲۱ برای رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، با رضایت خاطر به پیشرفت تدریجی روابط روسیه و ترکیه در همه زمینه های مهم اشاره کرد.

رئیس جمهوری روسیه تأکید کرد که، به رغم شرایط سخت بهداشتی و اپیدمیولوژیکی، گفت و گوی سیاسی معناداری در حال انجام است، پروژه های مهم انرژی مشترک به طور سیستماتیک اجرا می شوند و سطح بالایی از همکاری در زمینه های تجاری، اقتصادی، نظامی - فنی و سایر حوزه ها حفظ می شود.

رئیس دولت روسیه ابراز اطمینان کرد که در سال آینده مسکو و آنکارا به تعامل مثمر ثمر در مورد موضوعات مهم برنامه دوجانبه، منطقه ای و بین المللی ادامه خواهند داد که کاملاً منافع ملت های روسیه و ترکیه را برآورده می کند و در راستای تقویت ثبات و امنیت در قاره اوراسیا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار جهان