توجه به زیرساخت‌ مخابرات در استان‌های زاگرس‌نشین ضروری است

خرم‌آباد - ایرنا - نایب رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: توسعه مخابرات منجر به کاهش فاصله طبقاتی می شود بنابراین باید توجه ویژه‌ای به زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی استان‌های زاگرس‌نشین معطوف شود.

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه لرستان سیداسدالله دهناد روز چهارشنبه در مراسم ویدئو کنفرانس معارفه سرپرست مخابرات منطقه لرستان افزود: اهمیت فناوری اطلاعات بصورت روز افزون در دنیا مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

وی گفت: حوزه ارتباطات با تمام توان در خدمت همه ارکان نظام است و تمام قوا از آن بهره مند می شوند چراکه امروز مخابرات یک دستگاه درون گرا نیست بلکه به عنوان یک سیستم فرابخشی و موتور محرکه تمام بخش ها از تامین امنیت گرفته تا حوزه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی محسوب می شود.

وی ادامه داد: لرستان نیز به عنوان یکی از استان های زاگرس نشین، سابقه درخشانی در هشت سال دفاع مقدس داشته و همواره در صف مقدم دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی بوده است که باید نگاه ویژه ای به زیرساخت های مخابراتی آن شود.

دهناد با اشاره به ظرفیت های سرشار انسانی و طبیعی لرستان، عنوان محروم را شایسته این استان ندانست و گفت: توانمندی های این منطقه ناشناخته مانده است.

نبی الله شمسی فر" که پیش از این معاونت شبکه مخابرات منطقه لرستان را بر عهده داشت به عنوان سرپرست جدید این اداره منصوب شده است.

از یازدهم آبان ماه ۱۳۹۸ تاکنون "سید محمد قاسمی" سرپرست مخابرات منطقه لرستان بود و پیش از آن نیز بهمن‌ماه ۹۳ تا یازدهم آبان ماه ۹۸ "هومان محمودی" در این سمت فعالیت داشت.

بیش از یک میلیون و ۴۱۰ هزار خط تلفن همراه اعتباری و دائمی در لرستان ایجاد و ۶۷ هزار پورت پرسرعت (ADSL) دایر شده، ۹۳ درصد روستاها و حدود ۹۹ درصد جاده های اصلی این استان نیز دارای پوشش تلفن همراه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها