وارد شدن به مکتب سردار سلیمانی، وجود را کیمیا می‌کند

زنجان - ایرنا - معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان گفت: هر کسی وارد مکتب سردار سلیمانی شود خودش را با عیار معنویت آغشته کرده و مس وجودش را کیمیا می‌کند.

سرهنگ عباس بابایی روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت سالروز شهاد سردار حاج قاسم سلیمانی، تکریم و معارفه فرمانده پایگاه بسیج شهدای گمنام هلال احمر استان زنجان ضمن تسلیت ایام فاطمیه و شهادت این شهید والامقام افزود: مقام معظم رهبری فرموده اند باید با دیدگاه مکتب سلیمانی به سردار شهید والا مقام حاج قاسم سلیمانی نگاه کرد.

 وی تاکید کرد: هر کسی خود را وارد عرصه و مکتب اباعبدالله الحسین(ع) کرده و در برابر ظلم، کفر و زیاده گویان عالم ایستادگی کند، به معنای واقعی ولایتمدار باشد و در خدمت امامت و ولایت قرار گیرد به حتم نزد خداوند متعال و ملت ولایتمدار محبوب خواهد شد همانگونه که این اتفاق برای سردار سلیمانی افتاد و عالم به این مهم پی برد.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار المهدی(عج) استان زنجان گفت: با توجه به اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی شاگرد مکتب امام راحل و مطیع ولی فقیه بود این شوکت نصیب این شهید والا مقام شد.

سرهنگ بابایی ادامه داد: اگر نگاهی به زندگی این شهید والا مقام داشته باشیم ارتباط وی با ملت، حرفه ای و مسلط بود، شهید سلیمانی استراتژیست بزرگی در کارش بود که راهبرد استراتژی می نوشت و در میدان عمل و تاکتیک نیز در خط مقدم بود.

وی تاکید کرد: هیچ استراتژیستی همانند سردار سلیمانی یافت نمی شود که در خاورمیانه قلب جهان که قدرت های استکباری برای آن نقشه ترسیم کرده اند، آن را خنثی کند و خود نیز در خط مقدم در کنار رزمندگان در اجرای راهبردها به آنها قوت قلب بدهد.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار المهدی(عج) استان زنجان گفت: جرقه های واقعی محور مقاومت در سال ۲۰۰۰ عقب راندن رژیم غاصب اسرائیل و جنگ ۳۳ روزه بود که پس از این جنگ بسیاری از راهبردهای دشمن تغییر کرد و سردار شهید سلیمانی نیز خود در جنگ حضور داشت.

سرهنگ بابایی تاکید کرد: این سردار والامقام در این جنگ به فاطمه زهرا سلام الله علیها متوسل شدند و چهارمین ارتش دنیا را  در ۳۳ روز وادار به تسلیم کردند.

وی یادآوری کرد: دشمنان اسلام و ایران که دانشمندان ما را ترور می کنند نشان از ضعف و زبونی آنها دارد و این ‌ترورها شگفت انگیز نیست چرا که در اوج تهدید توانسته ایم موازنه قدرت را حفظ کنیم و این مهم نشان دهنده قدرت اصلی ماست.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار المهدی(عج) استان زنجان گفت: به برکت خون سرداردلها شهید حاج قاسم سلیمانی، شهدای مدافع حرم، شهدای محور مقاومت است که در زمان حاضر قدرت پیدا کرده ایم.

سرهنگ بابایی تاکید کرد: دشمنی برخاسته  از بطن رژیم صهیونیستی و داعشی که آموزش دادند و وحشیگری جنایت های آنها در سرتاسر سوریه و عراق  نقشه ای برای نفوذ به ایران ام القرای جهان اسلامی بود که با شجاعت سرداران ایران و رزمندگان  پایان یافت.

وی با بیان اینکه مدافعان حرم، حریم انقلاب اسلامی بودند، خاطرنشان کرد:  کاری بسیار بزرگ بود که برای منطقه و ‌بشریت سردار بزرگ دلها این مهم را انجام داد و توانست منطقه را از خطر بزرگ نجات دهد.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار المهدی(عج) استان زنجان گفت: شهدای اسلام توانستند در این جهان پرآشوب پرچم حسینی ‌و ایران اسلامی را در سرتاسر جهان سرپا نگهدارند.

سردار سلیمانی حق بزرگی بر گردن محور مقاومت دارد

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز در ادامه این آیین گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی حق بزرگی بر گردن مردم ایران، منطقه خاورمیانه و محور مقاومت دارد.

علی طاهری افزود: این شهید سرافراز اسلام، بر اساس رفتار، منش، خلوص و معنویتی که داشت سردار دلها نام گرفت و این مهم موجب شده بود تا به حق بر دلها حکومت کند.

وی با بیان اینکه آرزومندم کسانی که ادعا دارند که بسیجی هستند و در این راه گام بر می دارند در این راه ثابت قدم بمانند، اظهارداشت: به معنویت و خلوص شهید سردار حاج قاسم سلیمانی رسیدن بسیار دشوار است اما می توانیم پیرو راه این شهید والا مقام باشیم.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان ابراز امیدواری کرد، ایثارگران عرصه هلال احمر اعم از کارکنان، داوطلبان، خیرین و اعضای جوان بتوانیم ادامه دهنده راه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی باشیم و سعی کنیم این منش را در زندگی خود نهادینه کنیم.

وی با بیان اینکه امدادگران و داوطلبان بدون چشمداشت در مجموعه هلال احمر در تلاش هستند، اظهارداشت: باید منش و رفتار و کردار ما به منش سردار شهید والامقام نزدیک شود به حتم شهادت این سردار اسلام دلها را بیشتر به هم نزدیک کرد و در تلاش خواهیم بود تا در این مسیر حرکت کنیم و از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

در پایان این مراسم از زحمات سید اشرف موسوی قدردانی و اسماعیل خردمند به عنوان فرمانده پایگاه بسیج شهدای گمنام هلال احمر استان معرفی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها