قطعا سردار سلیمانی بر دل‌ها حکمرانی می‌کند

تهران- ایرنا- مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، گفت: وقتی مردم برای ادای دین در تجمعات هستند قطعا سردار سلیمانی بر دل‌ها حکمرانی می‌کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، مراسم افتتاحیه دومین جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی با حضور حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، امیرحسین شفیعی دبیر جشنواره و مدیران استان کرمان امروز ۱۰ دی در کنار مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در آیین افتتاحیه این جشنواره که در کنار مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار  شده بود گفت: اگر بدانیم شهادت هنر مردان خداست، هیچکس بهتر از هنرمند نمی‌تواند ثابت کند که شهادت هنر این مردان است. 

وی ادامه داد: خوشحالم که سال گذشته هنوز چهلم سردار سلیمانی نشده بود که جامعه هنری و انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس برگزاری جشنواره تئاتر سردار آسمانی را آغاز کرد و امسال هم این رویداد همزمان با سالروز شهادت سردار شروع شده  است.

مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس با اظهار امیدواری از اینکه سال آینده برشی از حضور این شهید به تصویر کشیده شود، تاکید کرد: ما به عنوان انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس وظیفه داریم از نمایشنامه های فاخر و متونی که درباره سردار سلیمانی نوشته می‌شود، حمایت کنیم.

وقتی مردم برای ادای دین در تجمعات هستند قطعا سردار سلیمانی بر دلها حکمرانی می کند. هرجا خاطره ای تعریف می‌شود از احترام به خانواده شهدا، ارادت به ساحت حضرت زهرا (س) و مردم سخن به میان می‌آید بنابراین باید سال‌ها نمایشنامه نوشته شود تا گوشه ای از این شهید را به تصویر بکشیم.

وی در پایان سخنانش از امیر حسین شفیعی دبیر جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی و مدیر کل اداره جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی به عنوان دو ستون جشنواره یاد کرد.

محمد علیزاده مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، در بخش دیگری از این مراسم، گفت: جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی در نخستین دوره با محدودیت خاصی سال گذشته برگزار شد و بعد دومین دوره با همراهی حمید نیلی مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس اردیبهشت امسال کار خود را به شکل رسمی آغاز کرد.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی ‌های انجام شده  و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی شاهد افتتاحیه دومین جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی و بخش تئاتر خیابانی آن و فردا ۱۱ دی افتتاحیه بخش صحنه‌ای آن هستیم.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: این جشنواره به مناسبت یاد و سردار سلیمانی و با هدف زنده نگاه داشتن مکتب وی برگزار شده و من امیدوارم آثاری که به مرحله نهایی راه یافته‌اند در کرمان و شهرهای دیگر اجرا شوند و این رویداد بزرگ مستمر و اثربخش در راستای مکتب سردار سلیمانی باشد.

علیزاده در پایان از بنیاد روایت فتح، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری، فرمانداران شهرهای سیرجان و رفسنجان، سپاه ثارالله تشکر کرد و پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را قرائت کرد.

در بخش پایانی این مراسم نمایش سرباز به کارگردانی پژمان شاهوردی در کنار مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به اجرا در آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

سرخط اخبار فرهنگ