۵۰هزار خانواده زندانیان نیازمند کشور زیرپوشش کمیته امداد قرار می‌گیرند

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل خدمات مددکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با اشاره به بحث حمایت از خانواده زندانیان نیازمند گفت: سال آینده بیش از ۵۰ هزار خانواده زندانیان نیازمند زیرپوشش کمیته امداد قرار می‌گیرند.

حمیدرضا علی اکبری روز چهارشنبه در جلسه امضای تفاهم‌نامه کمیته امداد امام خمینی(ره) و اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی استان، افزود: به منظور حمایت از خانواده زندانیان نیازمند، یک برنامه حمایتی توسط کمیته امداد و سازمان زندان‌ها تهیه و به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و مجلس تقدیم شده است.

وی گفت:برای زیرپوشش قرار دادن ۵۰ هزار خانواده زندانی،  اعتباری بیش از ۲۰۰میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

وی اظهار داشت: در قالب این تفاهم‌نامه،شناسایی و تکمیل بانک اطلاعی زندانیان نیازمند توسط سازمان زندان‌ها و مابقی اقدامات حمایتی براساس دستورالعمل‌ها توسط کمیته امداد انجام خواهد شد.

علی اکبری افزود: ارائه خدمات مددکاری و حمایت معنوی توسط مددکاران با بهرگیری از تشکل‌ها از این خانواده ها انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اهمیت بحث توانمندسازی جامعه هدف کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: رویکرد اصلی کمیته امداد امام خمینی(ره) توانمندسازی جامعه هدف است.

به گفته وی، برای اجرای طرح توانمندسازی جامعه هدف، مددکاران باید آشنایی و اطلاعات لازم را در زمینه مددجویان داشته باشند تا با برقراری تعامل با خانواده‌های نیازمند آموزش‌های لازم را به آنها ارائه دهند.

مدیرکل خدمات مددکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با اشاره به جایگاه خانواده‌ها به عنوان گام نخست برای توانمندسازی جامعه هدف تاکید کرد و گفت: خانواده‌های زیرپوشش باید به این مرحله برسند که توان خودکفا شدن را دارند.

وی به شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن کسب و کارها اشاره کرد و گفت: در شرایط کرونا تعداد افراد نیازمند و آسیب دیده که برای گذراندن حداقل زندگی با مشکل مواجه شدند افزایش پیدا کرد و این امر فشار مضاعف بر نهاد کمیته امداد امام خمینی (ره) بوجود آورده است.

مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: این تفاهم‌نامه در راستای شتاب افزایی به ارائه خدمات بهتر به خانواده زندانیان نیازمند جاری شده است.

حمیدرضا حیدری افزود: در قالب این تفاهمنامه یکهزار و ۵۰۰ خانواده زندانیان نیازمند استان زیرپوشش خدمات کمیته امداد قرار خواهندگرفت.

به گفته وی، خدمات ارائه شده به این خانواده‌ها در قالب خدمات مددکاری در محل سکونت ارائه می شود.

به گزارش ایرنا، با حضور  رئیس برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد کشور و مدیرکل خدمات مددکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور ،علاوه بر تفاهم‌نامه با زندان‌ها، تفاهم‌نامه‌ای با سازمان تبلیغات اسلامی در راستای استفاده از ظرفیت مبلغان سازمان برای راه اندازی مراکز نیکوکاری و همچنین جمع‌آوری زکات در روستاها و تفاهم‌نامه‌ای با اوقاف و امور خیریه برای همکاری و کمک به نیازمندان منعقد شد.

همچنین تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد امام خمینی(ره) و اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری با هدف گسترش همکاری برای کمک به نیازمندان منعقد شد.

 رییس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد امام خمینی(ره) روز چهارشنبه در آیین امضا تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته امداد امام خمینی(ره) و اوقاف و امور خیریه استان گفت: کمیته امداد به عنوان یک نهاد حمایتی و به منظور ارائه خدمت به محرومان و نیازمندان تشکیل شده است.

سعید زارع زاده افزود: این نهاد حمایتی در راستای تسهیل خدمت رسانی به مردم و توانمندسازی افراد و خانواده‌ها فعالیت دارد تا سالانه ۱۰ درصد جمعیت هدف را از چرخه حمایت خارج و به خودکفایی برساند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: در راستای حمایت از خانواده های آسیب دیده و نیازمند بیش از ۲۰ هزار بسته معیشتی توسط این اداره کل در استان تهیه و توزیع شد.

حجت‌الاسلام حسین امیری افزود: این تفاهم‌نامه در راستای افزایش همکاری مشترک در بین کمیته امداد و اوقاف و امور خیریه در حوزه اجتماعی، فرهنگی و دیگر حوزه های مرتبط با هدف اجرای نیات واقفان برای کمک به نیازمندان امضا شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها