سامانه جامع ملی ثبت تخلفات شوراهای اسلامی  شهر راه‌اندازی شد

کرج - ایرنا - رییس شورای عالی استان‌ها از راه اندازی سامانه جامع ملی ثبت تخلفات و شکایات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور خبرداد و گفت : در این سامانه اسامی ۸۰ هزار عضو شورای اسلامی شهر و روستا ثبت شده است.

علیرضا احمدی روز چهارشنبه در نشست شورای اسلامی استان البرز و شهرستان کرج که در باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری کرج برگزارشد، ‌اظهارداشت: راه‌اندازی این سامانه بسیاری از گره‌ها و مشکلات شوراهای اسلامی را رفع می‌کند و با انعکاس مشکلات به نهادهای مختلف می‌توان گام های اساسی در رفع آنها برداشت.

این مسوول با اشاره به اینکه اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا می توانند مشکلات و شکایات را به شورای عالی استان ها انعکاس دهند، گفت: در نهایت چالش ها و مشکلات به نهادهای مختلف بالا دستی برای پیگیری های بیشتر  و رفع مشکل ارائه می‌شود.

وی یادآور شد: با راه‌اندازی این سامانه می‌توان از تجربیات اعضای شوراهای اسلامی ادوار گذشته نیز بهره‌مند شد.

احمدی تاکید کرد که بسیاری از مشکلاتی که اکنون شوراهای اسلامی شهر و روستا دارند با انعقاد تفاهم و تبادل تفاهم نامه با سایر ارگان ها حل می‌شود.

این مسوول در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: در بسیاری مشکلاتی که پیش می آید مردم اعضای شوراهای اسلامی را مقصر می دانند چرا که این اعضای شوراها هستند که می بایست در صدد رفع مشکلات مردم باشند.

وی با اشاره به سفر چندی پیش  خود به شهرستان فردیس  استان البرز،گفت: مشکلاتی که این شهرستان داشت قرار شد طی نامه ای به شورای عالی استان منعکس شود که تاکنون این اقدام صورت نگرفته است.

احمدی خاطرنشان کرد: دغدغه های شوراهای اسلامی می بایست وسیع تر باشد نه اینکه در خصوص حق الجلسه و مباحث خرد دیگر بحث شود.

رییس شورای عالی استان ها  افزود: اکنون در حال پیگیرری بحث بودجه شوراها هستیم اما این مشکلات اساسی نیست.

وی تاکید کرد که شورای عالی استان با توجه به ارتباطاتی که با مسوولان کشوری دارد بسیاری از کارها را می‌تواند انجام دهد و باید شوراهای اسلامی شهر و روستا از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.

وی افزود: تکالیف شورای عالی استان ها ارسال لایحه به مجلس شورای اسلامی و گره گشایی از مشکلات موجود است.

احمدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به طرح جامع مدیریت یکپارچه شهری ،‌ اظهارداشت: در صورتی که این طرح عملیاتی شود کل مشکلات شهری حل می شود.

وی گفت:  اگر طرح جامع مدیریت شهری تصویب شود؛ پس از آن،  شهرداران می بایست پاسخگو باشند.

رییس شورای عالی استان‌ها بیان داشت: می توان از ظرفیت ها قرارگاه خاتم الانبیاء (ص)  برای پیشبرد اهداف شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز بهره مند شد واکنون  این قرارگاه در شهر تهران بسیار فعال شده و پروژه هایی مانند تقاطع های غیر همسطح  و زیر ساختی را اجرا می کند.

اعضای شوراهای شهرستان های استان البرز امروز مشکلات مختلف شهرهای استان را بررسی کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها