آمار بیماران کرونایی استان اردبیل به میانگین ۱۰ ماه گذشته رسید

اردبیل- ایرنا- آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل نشان می‌دهد که با بستری شدن ۲۵۸ بیمار مبتلا به کووید.۱۹، آمار بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی این استان به میانگین ۱۰ ماه گذشته رسیده است.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا و بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی دبیرخانه ستاد مقابله با کرونای استان اردبیل، شیوع کرونا در این استان پس از ۲ ماه اوج در وضعیت ثبات قرار دارد به طوری که شمار ابتلای جدید، تعداد بستری‌ها و آمار فوتی‌های کووید.۱۹ در استان با روندی کُند در حال کاهش است.

هم‌اکنون با ادامه روند کاهشی شیوع کرونا، هشت شهرستان نمین، سرعین، کوثر، اصلاندوز، گرمی، بیله‌سوار، خلخال و نیر در وضعیت زرد و سه شهرستان اردبیل، پارس‌آباد و مشگین‌شهر نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل امروز اعلام کرد که طی شبانه‌روز گذشته ۳۴ فرد جدید به کرونا مبتلا شده‌اند که ۷۹ نفر کمتر از بالاترین آمار ثبت شده در این زمینه است.

همچنین، شواهد آماری نشان می‌دهد که پس از ۲ ماه همه‌گیری گسترده در موج سوم شیوع کرونا در استان اردبیل و با ثبات وضعیت شیوع این بیماری، با تک رقمی شدن آمار فوتی‌ها طی ۲ هفته گذشته، تعداد فوتی مبتلایان به کووید.۱۹ نیز کاهش یافته است.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در ۲۴ ساعت گذشته چهار نفر از مبتلایان به کرونا جان خود را از دست دادند که ۱۸ نفر کمتر از بالاترین رکورد ثبت شده در این استان است.

براساس گزارش رسمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، با بستری بودن ۷۰ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان، کاهش آمار بیماران بدحال بستری در مراکز درمانی استان آغاز شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به نارنجی شدن وضعیت شیوع کرونا در این استان از حدود ۲ هفته پیش اعلام کرد: تاکنون یک‌هزار و ۲۸۳ نفر در این استان به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

دکتر شهرام حبیب‌زاده با اشاره به ترخیص ۲۷ نفر از مبتلایان بستری در مراکز درمانی استان پس از بهبودی نسبی در ۲۴ ساعت گذشته اظهار کرد: تعداد بستری افراد بدحال مبتلا به کرونا در استان طبق انتظار و پیش بینی انجام شده روند نزولی گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل بیان کرد: مردم برای کنترل بیماری کرونا باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک و فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند.

دکتر حبیب‌زاده همچنین با اشاره به تثبیت و کاهش جزیی شیوع کرونا در استان اردبیل اضافه کرد: با توجه به روند شکننده شیوع کرونا، همراهی مردم و رعایت پروتکل‌های کنترل این بیماری بسیار ضروری است.

چهار هفته پیش، تعداد فوتی‌های کووید.۱۹ در استان اردبیل در رکودی کم‌سابقه به ۲۲ نفر فوتی در یک شبانه‌روز رسیده بود ولی آمار امروز ۱۸ نفر کمتر از این رکورد است.

بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه با ۲۲ فوتی، بالاترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا در ۲۵ آبان ماه با ۱۱۳ نفر و نیز بالاترین رکورد بستری همزمان بیماران کرونا با ۵۰۳ نفر در روز ۲ آذرماه به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها